Slávista Ngedau skóroval v semifinále mistrovství Afriky. Kamerun je ve finále

22:41
Franceville - Fotbalisté Kamerunu i díky gólu obránce Slavie Michaela Ngadeua porazili ve druhém semifinále mistrovství Afriky Ghanu 2:0 a v neděli si v Gabonu zahrají proti Egyptu o pátý titul v historii. „Nezkrotní lvi“ postoupili do finále šampionátu poprvé od roku 2008, poslední triumf slavili v roce 2002.

Michael Ngadeu-Ngadjui foto: Reuters

Ghanský hrdina i psanec. Gyan touží přebít penaltové trauma

V zápase ve Franceville nad útočníky dlouho dominovali pozorní brankáři. Až v 72. minutě si Ngadeu po standardní situaci našel v šestnáctce odražený míč a z úhlu ho poslal do odkryté sítě. Šestadvacetiletý defenzivní hráč na turnaji skóroval už podruhé.

Vítězství Kamerunců stvrdil ve třetí minutě nastaveného času útočník Bassogog, který po brejku utekl obráncům a lehkým dloubáčkem překonal gólmana Razaka. Ghana tak nezopakovala minulou účast ve finále a na pátý africký triumf čeká už 35 let.