Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Slávista Mičola zničil hattrickem Budějovice a přiblížil je k sestupu

20:21
PRAHA - Fotbalisté Českých Budějovic prohráli ve 28. kole první ligy na hřišti Slavie Praha 0:3 a výrazně se jim vzdálila záchrana. Jihočeši zůstali na posledním místě tabulky a na čtrnáctou Příbram ztrácejí dvě kola před koncem sezony pět bodů. O vítězství Slavie dnes rozhodl svým premiérovým hattrickem v nejvyšší soutěži Tomáš Mičola.

Slavia Praha - České Budějovice. Tomáš Mičola ze Slavie se raduje z gólu foto: ČTK

Slavia Praha - České Budějovice 3:0 (1:0)

Branky: 26., 55. a 63. Mičola. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, J. Paták. ŽK: Kisel - Hanzlík. Diváci: 6456.
Slavia: Čontofalský - Dostál, Bortel, Hubáček, Čonka - Vošahlík (72. Koreš), Gecov, Zmrhal, Kisel, Mičola (80. Skácel) - Škoda (61. Škutka). Trenér: Petrouš.
Č. Budějovice: Daněk - Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Hora, Rýdel (83. Novák), Javorek (46. Wermke), Sandro - Táborský, Linhart (34. Benát). Trenér: Švantner.

Pražané tak vyhráli pod trenérem Michalem Petroušem i třetí zápas. Jihočeši se v případě výhry mohli dostat před Hradec na patnácté místo tabulky a výrazně oživit naděje na udržení, většinu času ale tým bojující o záchranu moc nepřipomínali. Převahu si vytvořila Slavia a hosté se museli hlavně bránit. Domácí zprvu hrozili především střelami ze střední vzdálenosti. Nejprve třikrát netrefili bránu, jednou po Mičolově střele s přispěním teče. V 25. minutě už musel Daněk zasahovat, Gecovův pokus k tyči vytlačil na roh.

Vzápětí už domácí vedli. Hubáčkův centr sklepl Vošahlík pro Mičolu a ten přízemní střelou k tyči překonal hostujícího gólmana. České Budějovice zvýšily aktivitu až za nepříznivého stavu a ve 33. minutě mohly srovnat. Javorek po Sandrově vysunutí obešel Čontofalského, z úhlu ale trefil jen tyč. Z následné dorážky pak Táborský vysoko přestřelil. Místo pokusu o zvrat se po přestávce Jihočeši zcela sesypali. Ve snaze srovnat otevřeli hru a domácí tak mohli podnikat útoky do otevřené obrany.

Ve velké šanci selhal Vošahlík, jehož při samostatném úniku vychytal Daněk. V 55. minutě už ale slávisté zvýšili vedení. Zmrhal našel Mičolu a Daňkovi jeho střela z úhlu prošla do sítě. Domácí záložník tak navázal na dvě trefy z posledního domácího duelu s Jabloncem, který Pražané vyhráli vysoko 5:1. Mičola však neměl dost a v 63. minutě zkompletoval svůj první ligový hattrick, když po Škutkově prodloužení trefil přesně horní roh branky. Dynamo se zcela položilo a jen díky Daňkovi a nedůrazu domácích útočníků neodjelo domů s ještě vyšší porážkou.

Další středeční výsledky 28. kola fotbalové ligy

Baník Ostrava - Dukla Praha 2:2 (2:1)
Branky: 10. vlastní Vorel, 36. Fantiš - 4. Ouedraogo, 49. Vrzal. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Blažej. ŽK: Frydrych, Hable, Soukup - Vrzal. Diváci: 6048.
Ostrava: Bárta - Frydrych, Vomáčka, Kaprálik, Stožický - Kraut (76. Lukeš), Hable (71. Velner), Kukec, Fantiš - Baroš, Staško (81. Soukup). Trenér: Pulpit.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Malý (81. Borek), Gedeon, Ouedraogo - Berger (90. Marek), Pospěch, Néstor. Trenér: Kozel.

Vysočina Jihlava - 1. FC Slovácko 1:1 (1:1)
Branky: 31. Šimonek - 36. Došek. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Hock. ŽK: Josl, Šimonek - Daníček. Diváci: 3058.
Jihlava: Blažek - Marek, Tlustý, Šourek, Josl (83. Čvirik) - Masopust (66. Kliment), Rada, Jungr, Koloušek, Vaculík - Šimonek. Trenér: Komňacký.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Košút, Trousil, Reinberk - Volešák, Šumulikoski, Kerbr (76. Skalák), Valenta (86. Trávník), Daníček - Došek. Trenér: Habanec.

FK Mladá Boleslav - Baumit Jablonec 1:1 (1:0)
Branky: 25. Johana - 63. Hubník. Rozhodčí: Královec - Štěrba, Dobrovolný. ŽK: Jarolím, J. Kysela, Zahustel, Johana - Valeš, Piták, Eliáš. Diváci: 1738.
Mladá Boleslav: Šeda - J. Kysela (82. Ševinský), Kúdela, Johana, Bořil - Ščuk, Jarolím - Zahustel (82. Ondřejka), Mareš (86. Sloboda), Sivrič - Chramosta. Trenér: Minář.
Jablonec: Valeš - Eliáš, M. Kysela, Rossi (66. Beneš), Novák - Vaněk, Loučka - Zoubele (59. Čížek), Piták, Kopic (80. Třešňák) - Hubník. Trenér: Skuhravý.