Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Slavia vstoupila do play off skvěle. Kladno porazila 4:0

19:55
PRAHA - Hokejisté pražské Slavie vstoupili úspěšně do play off, v úvodním utkání čtvrtfinálové série zdolali Kladno 4:0. Kapitán Slavie Petr Kadlec si tak mohl vychutnat jubilejní 1000. zápas v nejvyšší soutěži a připsal si v něm dvě asistence. Další souboj je na programu v pondělí od 18:15 opět v pražské O2 areně.

ilustrační foto foto: ČTK

Slavia po téměř dvoutýdenní pauze proti soupeři, který si ve čtvrtek zajistil postup z předkola, začala náporem. Větší šanci ale měl v páté minutě kladenský Jass. Pak při dalším brejku Rytířů v přečíslení dvou na jednoho zakončil nepřesně Petr Hořava. Hosté se ubránili při Černoškově trestu, ale v 10. minutě už inkasovali. Po chybě Středočechů byli tři slávisté sami před Cháberou a po Kadlecově přihrávce jej Krenželok překonal bekhendovým blafákem.

Následně při Kuchlerově trestu mohl Krenželok zvýšit, ale tísněný Eberlem z mezikruží minul levou tyč. Kladno bylo blízko vyrovnání při Holubově pobytu na trestné lavici, ale Jass při střele do odkryté branky zlomil hokejku. V závěru úvodní třetiny vychytal Chábera Sklenáře.

Slavia Praha - Kladno 4:0

Branky a nahrávky: 10. Krenželok (Kadlec, Žejdl), 37. Skokan, 52. Alinč (Kadlec, Žejdl), 53. Skokan (Hertl, V. Růžička ml.).

Rozhodčí: Husička, Kalivoda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 7083. Stav série: 1:0.

Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, od 53. navíc Koma - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Kladno: Chábera (52. Cikánek) - P. Hořava, David Růžička, Doudera, Černošek, L. Procházka, Kužel - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, Melka - Valský, Dragoun, Kuchler - Rudovský, Dalecký, Kuchejda - od 53. navíc Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Do druhého dějství vstoupili opět aktivně Pražané, ale Chábera svůj tým podržel. Neuspěl proti němu osamocený Krenželok, kladenský gólman kryl i další pokusy slávistů a při Procházkově trestu si dokázal poradit i s Alinčovým zakončením.

Kladno svoji přesilovku také nezužitkovalo a stav se nezměnil ani ve 33. minutě, kdy Alinč uvolnil Žejdla, ale Chábera vykopl puk betonem na pravou tyč. Rytíři nevyužili ani další přesilovku a ve 37. minutě Slavia šťastně zvýšila, když si Skokanův pokus srazil do vlastní sítě Hořava.

V úvodu závěrečné části kladenského gólmana nepřekonal Vladimír Růžička. Kladno potom ještě odolalo při Kuchlerově vyloučení, neuspěl ani Hertl, ale v 52. minutě už pojistil výhru při Procházkově vyloučení Alinč, jemuž nabil před branku Kadlec.

Vzápětí po faulu Davida Růžičky nepřekonal Cháberu z trestného střílení Micka. Do kladenské branky se pak postavil místo Chábery Cikánek, který inkasoval v 53. minutě. V přesilovce doklepl puk za jeho záda po Hertlově asistenci Skokan.

Další nedělní zápas play off extraligy

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky
: 30. Linhart (Hamrlík, Leška), 34. Holík (Honejsek, Urbanec), 54. Honejsek (Holík) - 46. Svačina (Bartánus).

Rozhodčí: Hradil, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:9, Kolouch (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 6663. Stav série: 1:0.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Řezníček - Balaštík, Leška, F. Čech - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Holík, Köhler - Okál, Šlahař, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Vítkovice: Šindelář - R. Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, Kudělka, Malík, L. Kovář, Rehák - Szturc, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, Húževka - Šedivý, Kolouch, Bartánus. Trenéři: Oremus a Svozil.