Slavia v přípravě dál válí. Vyhrála i čtvrtý zápas, Chrudim porazila 2:0

14:00aktualizováno  15:15
PRAHA - Fotbalisté pražské Slavie vyhráli i čtvrté přípravné utkání v zimní pauze. Po Kolínu, Vlašimi a Táborsku v sobotu porazili další tým z nižší soutěže třetiligovou Chrudim 2:0. Premiéru v červenobílém dresu si odbyl slovenský ofenzivní záložník Jaroslav Mihalík.

První gól vstřelil Miljan Vukadinovič - ilustrační foto foto: ČTK

Hádanka zimy je definitivně rozřešena. Šural podepsal smlouvu se Spartou

Právě po šanci nejnovější posily otevřel dorážkou ve 13. minutě skóre srbský ofenzivní středopolař Miljan Vukadinovič, který vstřelil vedoucí gól i v pátečním duelu s Táborskem.

Slavia dál diktovala tempo, ale z mnoha šancí skórovala už jednou zásluhou povedeného lobu Jana Kuchty v 80. minutě.

„Jsem spokojený s přístupem hráčů, všichni jedou na sto procent. Samozřejmě mě mrzí, že jsme nedali více branek, ale je to příprava a je tu určitá únava, takže se do každého míče nejde naplno,“ řekl trenér Slavie Dušan Uhrin mladší.

Lukáš Železník ze Slavie v přípravném zápase s Vlašimí.
Muris Mešanovič ze Slavie v přípravném zápase s Vlašimí.

Další přípravný zápas sehraje Slavia ve středu proti druholigovému Ústí nad Labem.

„Zatím jsme pracovali na tom, aby byli všichni hráči připraveni kondičně. Teď už v tréninku trochu zvolníme a připravíme se na soustředění ve Španělsku. Musíme to vyladit,“ dodal kouč.

Mihalíka, osmou slávistickou zimní posilu, zatím nechtěl příliš hodnotit. „Bereme ho také jako příslib do budoucna. Má velké sebevědomí, tak doufám, že potvrdí, co od něj očekávám,“ uvedl Uhrin.

Bohemians rozstříleli Vyšehrad a postupují

Fotbalisté Bohemians 1905, Olomouce a Zlína zkompletovali čtveřici účastníků Final Four Tipsport ligy.

„Klokani“ vyhráli na tradičním zimním turnaji i svůj třetí zápas, domácí Vyšehrad porazili jasně 4:0 a bez ztráty bodu ovládli skupinu A.

Hušbauer dal gól hned v prvním zápase za Slavii. Trefili se i oba noví útočníci

Trenér Bohemians Roman Pivarník stejně jako v předchozích zápasech nasadil do obou poločasů rozdílné jedenáctky.

Hned ve druhé minutě se po rohovém kopu prosadil Kolumbijec Jhon Mosquera, ale na další trefy čekalo několik stovek diváků až do závěrečné čtvrthodiny.

Po pěkných akcích se dvakrát prosadil Filip Blecha a jednou Slovák Matúš Mikuš.

„Spokojenost, máme devět bodů. Chtěli jsme postoupit, protože potřebujeme ty dva zápasy s ligovými soupeři. Když už jsme se do Final Four dostali, budeme ho chtít vyhrát,“ řekl novinářům Pivarník.

Postoupily i Olomouc a Zlín

Olomouc v domácí skupině D podobně hladce zdolala další druholigový celek Frýdek-Místek. Dvě branky vstřelil v první půli Tomáš Zahradníček a po pauze se trefil ještě Vojtěch Štěpán.

Zlínu stačila i potvrzení postupu ze skupiny C proti druhému týmu Sigmy v turnaji remíza 1:1. Bod zajistil favoritovi v 81. minutě Robert Bartolomeu, předtím Fastav za stavu 0:1 proti několika šancím Hanákům podržel brankář Dostál.

Na závěr skupiny se proti druholigovým soupeřům prvních výher v přípravě dočkaly Ostrava a Brno.

Poslední tým nejvyšší soutěže Baník zdolal Znojmo 3:0 a Brno přehrálo Opavu 2:1. Naopak Jihlava jen remizovala 1:1 s Táborskem. Za Vysočinu ještě nehrála posila ze Slavie Radek Voltr.

Přípravné zápasy:

Slavia Praha - Chrudim 2:0 (1:0)

Branky: 13. Vukadinovič, 80. Kuchta.

Sestava Slavie - I. poločas: Řehák - Bořil, Frydrych, Deli, T. Jablonský - Mihalík, T. Souček, Hušbauer, Zmrhal - Mešanovič, M. Vukadinovič.

II. poločas: Pavlenka - Mikula, Bílek, Kodr, Holík - Vošahlík, Barák, Piták, Zmrhal (59. D. Souček) - Kuchta, Linhart. Trenér: Uhrin ml.

Bohemians Praha 1905 - Vyšehrad 4:0 (1:0)

Branky: 76. a 83. Blecha, 2. Mosquera, 81. Mikuš.

Sestava Bohemians - I. poločas: Zlámal - Hašek, Škerle, Šmíd, Havel - Hradecký - Prošek, Hubínek, Čížek, Mosquera - Schick.

II. poločas: Fryšták - Čögley, Krch, Gajič, Havel - Hradecký (61. Blecha) - Acosta, Lulič, Jirásek, Bartek - Mikuš. Trenér: Pivarník.