Slavia v premiéře pod Poustkou remizovala s Jabloncem

19:02
PRAHA - Fotbalisté Slavie nezlomili čekání na vítězství ani pod vedením kouče Martina Poustky. Při premiéře nástupce Františka Straky remizovali ve 20. ligovém kole s Jabloncem 0:0 a nevyhráli posedmé za sebou. Pražané byli většinu času aktivnější, ale opět se jim nevedlo v koncovce. Bod je málo i pro hosty, kteří potřetí po sobě remizovali a komplikují si boj o pohárové pozice.

Slavia - Jablonec (Martin Poustka) foto: ČTK

Poustka, v 36 letech druhý nejmladší kouč, který v poválečné historii vedl Slavii v prvoligovém duelu, v premiéře na lavičce "překopal" sestavu a oproti duelu v Boleslavi pozměnil jedenáctku hned na šesti postech.

Slavia - Jablonec 0:0

Rozhodčí: Královec - Kordula, Hájek. ŽK: Hubáček, L. Jarolím, Milutinovič - M. Jarolím. Diváci: 4867.

Slavia: Čontofalský (73. Berkovec) - Dostál, Latka, Hubáček, Čonka - Nitrianský (90. Vlček), Cicman, L. Jarolím, Milutinovič - Blažek - Škoda (25. Böhm). Trenér: Poustka.
Jablonec: Špit - Eliáš, Zábojník, Beneš, Jablonský - Kopic (59. Vošahlík), Loučka, Piták (85. Vaněk), M. Jarolím (89. Třešňák), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

Pražané začali s nasazením, jako by jim Strakova rezignace vlila do žil novou krev. Ve středu hřiště byli rychlejší, důraznější a většinu první půle měli územní převahu. Jenže znovu selhávali v koncovce.

V osmé minutě v první velké šanci střílel Blažek po centru rovnou z voleje, ale Špitovu branku v dobré pozici minul. Jablonec pak na chvíli vyrovnal hru a ve 23. minutě byl blízko k tomu, aby na stadionu, kde vyhrál poslední čtyři zápasy, otevřel skóre. Piták, jeden z šesti jabloneckých hráčů základní sestavy, kteří v minulosti působili ve Slavii, utekl po pravé straně a křížnou střelou jen těsně minul tyč.

O dvě minuty později se na druhé straně blýskl Špit. Nitrianského střela byla přesná, ale jablonecký gólman konečky prstů stačil zasáhnout. Chvíli před pauzou zahodili slávisté asi největší šanci: Milutinovič si na malém vápně zpracoval míč a pak bombou překopl břevno.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Do druhé půle vstoupil Jablonec lépe. Dlouho neviditelný nejlepší ligový kanonýr Lafata se v 52. minutě po rohu procpal hlavou k zakončení a chyběl mu kousek, aby se dočkal 21. gólu v sezoně. Domácí ovšem znovu přidali a Baumit jen s vypětím sil přestál několik závarů ve svém vápně. Štěstí měli hosté především v 59. minutě, kdy Milutinovičovu dorážku mířící do sítě odvrátil Eliáš.

Severočeši ale postupně slávistický nápor rozmělnili a zbytek zápasu se odehrál hlavně mezi šestnáctkami. Pražané ještě v závěru přišli o gólmana Čontofalského, který stejně jako předtím v první půli Škoda musel kvůli zranění střídat a přepustil místo mezi tyčemi Berkovcovi.

Další nedělní výsledky fotbalové Gambrinus ligy:

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 0:4 (0:0)
Branky: 53. Navrátil, 60. Schulmeister, 73. Varadi, 89. Podaný. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Košec. ŽK: Ďuriš, Wágner - Vepřek, Škerle, Ordoš, Varadi. Diváci: 7566.

FC Hradec Králové - Dukla Praha 0:2 (0:0)
Branka: 62. Švejdík, 64. Malý. Rozhodčí: Nenadál - Kocián, Nádvorník. ŽK: Černý, Plašil, Poděbradský - Švejdík. Diváci: 3799.