Plný Eden smutnil. Slavia nestačila na Litvínov

20:36
PRAHA - Hokejisté pražské Slavie prohráli v 1. kole skupiny o udržení extraligy s Litvínovem 1:2 a připsali si i v pátém vzájemném zápase v této sezoně porážku. V bouřlivé atmosféře zaplněného Edenu, kam se Slavia pro play out dočasně přesunula z O2 areny, rozhodl už ve 22. minutě v přesilovce František Lukeš.

Hráči Litvínova se radují z prvního gólu foto: ČTK

Slavia se po neúčasti v play off po jedenácti letech dočkala alespoň náplasti v podobě skvělé divácké kulisy 3925 příznivců na svém vlastním stadionu, kam se na soutěžní zápas nejvyšší soutěže vrátila po osmi letech.

Slavia Praha - Litvínov 1:2

Branky a nahrávky: 19. Vondrka (Pospíšil, Kadlec) - 4. V. Hübl (Kubinčák, F. Lukeš), 22. F. Lukeš (Jareš, V. Hübl).

Rozhodčí: Fraňo, Homola - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 3925.

Domácí začali náporem, ale vedení se dočkal ve čtvrté minutě Litvínov, když kombinaci Vervy zakončil před gólmanem Kopřivou kanonýr Hübl. Litvínov se pak ubránil při vyloučeních Černého a Skuhrovce a ve 12. minutě mohl zvýšit na druhé straně kapitán Ručinský, který ale minul branku.

Slavia se dočkala vyrovnání při své třetí přesilovce při Gulově trestu v 19. minutě, kdy se dostal před Volkeho ofenzivní lídr červenobílých Vondrka a rozjásal fanoušky Pražanů. Za necelou minutu mohl Vondrka stav i otočit, když byl opět sám před litvínovským gólmanem, který jeho pokus ale stihl tečovat nad branku.

Hráči Slavie se radují z gólu
Fanoušci Slavie znovu zaplnili Eden

Hráči i fanoušci Slavie se po návratu do Edenu mohli radovat jen jednou. Po brance Vondrky z 19. minuty

V úvodu druhé části šla poprvé v utkání pykat také Slavia a Litvínov získal při Šulcově pobytu na trestné lavici opět vedení. Prosadil se Lukeš. Slavia se snažila ztrátu smazat, soupeře zatlačila, ale do velkých gólových šancí se nedostávala a závary před brankou řešili litvínovští zadáci ve spolupráci s Volkem.

V závěrečné části se nejdříve Slavia ubránila při Hertlově vyloučení a pak stupňovala svůj tlak. Při Černoškově trestu vypálil tvrdě od modré čáry Valach, hosté odolali i po Hertlově akci a už po přesilovce skončil těsně mimo další Valachův pokus tečovaný Mickou. Hosté odolali i Lukešově vyloučení a v závěru Slavii sebral naději na nápor nedovolený zákrok Kuboše.