Slavia v dohrávce rozmetla Brno 4:1 a po vysoké výhře jde před Spartu i Zlín

20:07
Přišli sice o dlouhou sérii neprůstřelnosti, ale vítězí dál. Slávističtí fotbalisté vyhráli v odloženém zápase v Brně vysoko 4:1 a v tabulce se posunuli jak před čtvrtou Spartu, tak díky lepšímu skóre i před třetí Zlín. Znovu se jim víc výsledkově víc vydařil druhý poločas.

Dohrávka 1. kola první fotbalové ligy: Zbrojovka Brno - Slavia Praha, 19. října v Brně. foto: ČTK

Slavia ztrácí po deseti kolech dva body na Plzeň a čtyři na vedoucí Mladou Boleslav. Na Spartu má dvoubodový náskok.

To všechno díky vítězné sérii, kterou v Brně natáhla už na pět zápasů. Svými góly se o to postarali Barák, který se trefil dokonce dvakrát, Frydrych a Škoda.

Slavia byla celý zápas lepší a od úvodních minut se dostávala do šancí. V prvním poločase však proměnila jen jednu, stejně jako Brno, a tak musela rozhodnout po přestávce. To pro ni není novinka - jedenáct z třinácti ligových gólů pod trenérem Šilhavým vstřelila ve druhém poločase.

Pražský tým se dostal do vedení v deváté minutě. Akci dlouhým a přesným nákopem rozjel Hušbauer. Šventův následný centr sice mohl odvrátit brněnský obránce Lutonský, ale nedůraznou hlavičkou „namazal“ na malé vápno Barákovi a ten placírkou poslal míč do brány.

Brněnský brankář Dušan Melichárek při dohrávce 1. kola se Slávií

Barák byl vůbec při chuti... Krátce předtím mu střelu vyrazil brankář Melichárek. A pár minut po gólu měl další obrovskou šanci, když brněnský gólman jen vyrazil Hušbauerovu střelu z dálky, jenže dorážku na brankové čáře zachytil Lutonský, který tak alespoň trochu napravil předchozí zaváhání.

Slavia byla nadále lepší. Obrovskou šanci měl Hušbauer, který jinak řídil hru přesnými přihrávkami a patřil k nejlepším na hřišti. Po rohovém kopu dostal na hranici pokutového území míč proti noze, ale prudkou střelu vyrazil brankář Melichárek.

Pak však Slavia neuhlídala ojedinělý brněnský protiútok, kdy po přihrávce Michala Škody běžel Přichystal sám na brankáře Pavlenku, kterého technicky obstřelil - 1:1.

Závěr poločasu byl přeci jen vyrovnanější. Slavia sice zahrozila Hušbauerovou střelou z dálky či otočkou Milana Škody, ale oba hráče vychytal brankář Melichárek. Na druhé straně se po autovém vhazování dostal do šance Michal Škoda, jehož křížnou střelu zlikvidoval Pavlenka. A Řezníček se nechal v pokutovém území v zajímavé pozici odstavit od míče.

Škoda v šanci na obou stranách? To není chyba. Nastoupili proti sobě bratři. Na slávistické straně starší Milan, na brněnské Michal.

Spokojenější z bratrské dvojice byl český reprezentant, čili slávista Milan, protože jeho tým druhý poločas naprosto ovládl.

Hned první vážnější akce skončila gólem. Milan Škoda hlavou sklepl míč Barákovi, který byl v podobné pozici jako před prvním gólem a opět nezaváhal.

Půl hodiny před koncem přidal třetí gól Frydrych. Ten si naběhl na Hušbauerův centr z přímého volného kopu a hlavou se trefil přesně ke vzdálenější tyči.

Hušbauer byl také u čtvrtého gólu, kterému předcházela krásná akce. Slávistický záložník parádně našel Šventa, jenž hlavou vrátil míč Škodovi a ten z voleje nekompromisně přidal čtvrtý gól.

Dohrávka 1. kola první fotbalové ligy: Zbrojovka Brno - Slavia Praha, 19. října...

Mimochodem, Slavia je spolu s vedoucí Mladou Boleslaví jediným týmem, který dal alespoň jeden gól v každém zápase. Zároveň mají oba týmy s dvaceti góly nejlepší útok v soutěži.

Platí to i po odloženém zápase v Brně, který se měl původně hrát posledního července, ale kvůli podmáčenému terénu se hrát nemohlo.

Dohrávka 1. kola první fotbalové ligy: Zbrojovka Brno - Slavia Praha 1:4 (1:1)

Branky: 26. Přichystal - 9. a 47. Barák, 59. Frydrych, 66. Milan Škoda. Rozhodčí: Franěk - Vysloužil, Antoníček. Bez karet. Diváci: 8818.

Sestavy: Brno: Melichárek - Šural, Vraštil, Polák, Lutonský (62. Pašek) - Sedlák, Krejčí (69. Kijanskas) - Hyčka, Michal Škoda, Přichystal - Řezníček (76. Lacko). Trenér: Habanec.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Ngadeu - Zmrhal, Hušbauer (71. Ščuk), Barák, Švento (75. Mešanovič) - Milan Škoda (83. Van Buren). Trenér: Šilhavý.