Slavia už je druhá. Počtvrté v sezoně udolala Kladno

20:40
PRAHA - Hokejisté Slavie porazili v dohrávce 49. kola extraligy Kladno 2:1. Ve 46. minutě rozhodl gól Lukáše Žejdla. Slavia zvítězila ve všech čtyřech vzájemných zápasech této sezony a díky páté výhře za sebou se posunula v tabulce zásluhou lepšího skóre na druhé místo před Zlín. Na vedoucí Plzeň ztrácí jen dva body.

Slavia Praha - Rytíři Kladno. Michal Dragoun z Kladna (vpravo) a Michal Kempný ze Slavie foto: ČTK

"Byl to vyrovnaný zápas. Ve druhé třetině bylo Kladno lepší a mělo více šancí i více střel. Byli jsme šťastnější a dali nakonec rozhodující gól," radoval se po utkání trenér Slavie Vladimír Růžička - ovšem jen z výsledku. "Z naší strany se mi zápas nelíbil, moc nám to nebruslilo a nebylo to ono," připustil.

Slavia byla v první třetině o poznání aktivnější a v šesté minutě mohla jít do vedení, Skokan a Žejdl však své šance v krátkém sledu neproměnili. Rytíři poté přežili oslabení a od 15. minuty si sami zahráli přesilovku, v níž pálil bez přípravy nebezpečně Miloslav Hořava, jenže minul.

Po skončení kladenské početní výhody nedokázal na hostujícího gólmana Cháberu vyzrát Vladimír Růžička, v polovině 19. minuty už Alinč z nenápadné akce otevřel skóre.

Slavia - Kladno 2:1

Branky a asistence: 19. Alinč (Žejdl), 46. Žejdl (Alinč) - 44. M. Hořava (Jass, Patera). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 4625.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Dresler, Kuboš, Holub, Kolařík, Koma, Kempný - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Skokan, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Kladno: Chábera - L. Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Piskáček, Kameš, Doudera, Macholda - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Melka, Dragoun, Dalecký - Valský, Kuchler, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.

Druhá třetina probíhala dlouho bez většího vzruchu, z čehož vybočila jen Tomicova šance, útočník Pražanů ale z mezikruží minul. Na druhé straně to Lukáč po pěkné kombinační akci zkoušel skrz Kopřivovy betony. Přestože neuspěl, jakoby Kladno tato situace konečně nastartovala a zbytek druhého dějství patřil Rytířům.

Ve 36. minutě pálil při přesilovce jen do Kopřivy Látal. Ještě před pauzou ujel Vladimír Růžička, zapomenutý na útočné modré čáře, v koncovce byl však neúspěšný. Hned nato proklouzal kotouč za Kopřivovými zády a zůstal v brankovišti, první u něho byli domácí. Následovalo několik závarů před Kopřivou, gólem ale neskončil ani Valského bekhend.

Na začátku třetí části si Kladno zahrálo osmisekundovou přesilovku pět na tři a pouhou sekundu po skončení prvního z trestů našel po vyhraném vhazování Jass volného Miloslava Hořavu, který tentokrát zakončil přesně.

Jen chvilku poté mohl dokonat obrat Lukáč, místo toho ale vrátil domácím vedení po Cháberově zaváhání Žejdl.

Právě Žejdl jel ve 48. minutě sám na Cháberu, střelou na pravý beton ovšem na brankáře nevyzrál. Domácí už ve zbytku hrací doby pečlivě střežili těsné vedení, které uhájili i přes závěrečnou power play Kladna.

"Přijeli jsme s tím, že bychom potřebovali každý bod. Chceme přece jen zkusit ještě bojovat o šesté místo. Bohužel jsme za poslední dva zápasy dali Slavii jen jeden gól," mračil se kouč Kladna Petr Tatíček. "Myslím ale, že bod jsme si dnes zasloužili oba," dodal.