Slavia ukončila domácí trápení: zdolala Vítkovice

18:28aktualizováno  20:05
PRAHA - Hokejisté Slavie porazili ve 25. kole extraligy Vítkovice 4:2 a doma naplno bodovali poprvé od 18. září, kdy v prvním zápase v sezoně zdolali Karlovy Vary. Celkově vyhráli Pražané teprve čtvrté z třinácti domácích utkání.

Pardubice - Slavia Praha, hokejisté Slavie se radují z vítězství foto: ČTK

Po branky Slavie se vrátil po šestitýdenní pauze způsobené zraněním gólman Kopřiva, po čtyřzápasové zdravotní pauze se zařadil do sestavy útočník Tomica a poprvé nastoupila za Pražany i posila z Liberce, forvard Dušek.

Hned v úvodním minutě se dostal sám před Kopřivu Jan Káňa, ale nezamířil přesně. To byla na dlouho jediná šance úvodní třetiny a nezměnila to ani slávistická přesilovka při Strapáčově vyloučení. Pak ale Slavia dvěma góly rychle převzala otěže zápasu.

Slavia Praha - Vítkovice 4:2

Branky a nahrávky: 13. J. Krejčík (Dušek), 15. Krenželok (J. Krejčík), 29. Roth (Alinč, Vondrka), 53. Vondrka (Dušek, P. Jelínek) - 33. J. Káňa (Šedivý), 55. Šedivý (Burger, Malík). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 3317.

Nejdříve ve 13. minutě Dušek našel zpoza branky mezi modrou čárou a levým kruhem obránce Krejčíka, jenž střelu zápěstím umístil přesně k levé tyči Málkovy branky. Za 99 vteřin opět jásali domácí, když Krenželok obkroužil branku, po narážce s Tomicou se natlačil do středu a prostřelil vítkovického gólmana.

Druhé dějství opět bylo dlouhou z obou stran dlouhým čekáním na vyloženou šanci. Až ve 28. minutě se ocitl před Málkem Jelínek, ale byl faulovaný. Štefanka strávil na trestné lavici jen 40 vteřin, protože po rychlé kombinaci zvýšil u levé tyče osamocený bek Roth.

Za tři minuty ujížděl Jelínek, Málek jeho pokus chytil, slávistický útočník pak upadl a dovezl puk i s vítkovickým gólmanem za brankovou čáru. Sudí gól po poradě s videorozhodčím neuznali. Ve 33. minutě tak dal naději hostům Jan Káňa, který bekhendem překonal Kopřivu.

Hned v úvodu se dostal před Kopřivu Šedivý, ale byl faulovaný Krenželokem. Následně slávistický gólman podržel při šancích Hrušky a Kudělky a domácí vyřešili i závar při Krejčíkově vyloučení, kdy je uzamkla Štefankova řada. Výhru Slavie pojistil v 53. minutě povedenou bekhendovou střelou Vondrka, za Vítkovice už jen vzápětí snížil Šedivý.

Další nedělní výsledky extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky
: 54. Klimenta (Kohn, Zíb). Rozhodčí: Minář, Popovič (SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 3480.

HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky
: 10. Gulaš (Kotalík), 14. Vydarený (Šimánek), 30. Kotalík - 56. Holík (Důras), 60. Köhler (Leška, Hamrlík). Rozhodčí: Trombík, Blecha - Dřínovský, M. Čech. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4200.

HC Plzeň 1929 - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
: 26. Pletka (Duda, J. Jeřábek), 34. Martin Straka (St. Pierre), 36. Marušák (Martin Straka, Kratěna), 49. Stránský (Martin Straka, Kinrade), 56. Johnson (Pitule) - 25. Koukal (Píša, Kolář I), 50. Radil (T. Zohorna, Borer). Rozhodčí: Hodek, Souček - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6, navíc Starý (Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 5312.

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
: 7. Hujsa (Frolík) - 37. Bližňák (Milam, Tenkrát), 47. Ton (T. Rachůnek, Foster). Rozhodčí: Husička, Polák - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 6:5, navíc Jan Hanzlík (Sparta) 10 min. Bez využití. Diváci: 6050.

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávky:
22. Kalla (Dragoun, Hovorka). Rozhodčí: Homola, Kalivoda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:3, navíc Kudrna 10. Diváci: 1880.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)
: 14. Stieler (Jiránek), 55. Demel (Stieler), 56. Bahenský, 59. Mikulík (Podkonický) - 37. Žižka (Petrovický, Pospíšil), 51. Dlouhý (Divíšek, L. Čermák), 52. Hubáček (Jakub Svoboda). Rozhodčí: Pešina, Turčan - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 9:7, navíc Balaštík 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3320.