Slavia s Teplicemi pouze remizovala, zápas ovlivnila zranění

20:29aktualizováno  20:50
PRAHA - Vedoucí Teplice si odváží z Prahy cenný bod. Severočeši v Edenu remizovali se Slavií 0:0 a před zítřejšími a pondělními zápasy odskočili v čele tabulky na čtyři body na své nejbližší pronásledovatele. Zápas ale ovlivnila tři těžká zranění - domácích Jandy s Naumovem a hostujícího Matuly.

Zdeněk Šenkeřík ze Slavie (dole) a Admir Ljevakovič z Teplic. foto: ČTK

Teplice nastoupily během osmi dnů již ke třetímu zápasu. Domácí kouč Karel Jarolím se musel obejít bez dlouhodobých marodů a navíc bez Lafrance, kterého vyřadily bolesti třísel. Na jeho místo se postavil Hubáček a na levé straně obrany nastoupil ke své ligové premiéře dvaadvacetiletý Starý. Ke zraněným slávistům se přidala po prvním poločase sobotního duelu další dvě jména.

FOTBALOVÝ HOROR NA SLAVII

O zranění Naumova, Jandy a Matuly čtěte VÍCE ZDE!

Slavia začala aktivněji a po Krajčíkově kolmici na Jandu domácí záložník odcentroval v pádu na Vlčka, jehož střelu z úhlu vytěsnil Slavík na roh. Domácí sice měli optickou převahu, ale z té nedokázali nic vytěžit, naopak z prvního hólu se mohli radovat hosté - v 18. minutě protáhl Seneckého z pětadvaceti metrů Stožický.

Následující minuty fotbalového zápasu se proměnilo v pořádnou řež. Nejprve ve 27. minutě vlétl Matula do hlavičkového souboje s Jandou a pro oba duel skončil. Slávistický záložník nedohrál i minulý zápas s Českými Budějovicemi. Hřiště opustil s podezřením na poranění lebky také teplický obránce.

Zraněný Riste Naumov.

Hrozivější okamžiky přišly o osm minut později. Naumov se snažil doběhnout na levém křídle míč, ten mu od nohy odkopl tvrdým skluzem Klein. Setrvačností ale trefil také nohy makedonského útočníka Slavie. Ten se několikrát otočil ve vzduchu a po dopadu na zem celý Eden oněměl. Noha Naumova totiž trčela ve velmi nepřirozené poloze. První diagnóza zní: zlomená holenní kost.

Po dlouhém přerušení se pokračovalo ve hře a ve dvanáctiminutovém nastavení měli domácí dvě šance. Po akci Šenkeříka našel Vlčkův centr nabíhajícího Trubilu, ten ale svojí slabší pravou nohou vystřelil jen lehce, takže gólman Slavík bez problémů míč chytil. I druhý moment obstarala stejná dvojice. Vlček z otočky odcentroval a běloruský hráč poslal v pádu svoji hlavičku těsně vedle.

Zleva Petr Trapp ze Slavie a Aidin Mahmutovič z Teplic.

I po změně stran měli domácí podstatně více času míč na svých kopačkách, ale jejich snaha končila na teplické obranné zdi. Až v 54. minutě našel prodloužený centr před brankou volného Vlčka, jenž se snažil zakončit pravou nohou, ale míč skončil nad břevnem.

Jak na soupeře, ukázal až v 73. minutě střídající Ivanovski. Individuálně se prosadil přes tři hráče, jeho střela však mířila vedle. Na druhé straně po rychlé akci a centru Mahmutoviče přeskočil gólmana Seneckého Došek, ale po jeho hlavičce skončil míč těsně vedle tyče.

19. KOLO GAMBRINUS LIGY + TABULKA

Slavia Praha - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Zelinka - Hojsík, Marek. ŽK: M. Černý - Matula, Ljevakovič, Siva, Stožický, Vachoušek. Diváci: 8761.

Slavia: Senecký - Krajčík, Hubáček, Kopic, Starý - Grajciar, Trapp, Janda (31. M. Černý), Trubila - Vlček (68. Ivanovski), Naumov (43. Šenkeřík). Trenér: Jarolím.

Teplice: Slavík - Vidlička, Matula (32. Rosa), Klein, Siva - Kalivoda (63. Verbíř), Ljevakovič, Vachoušek, Stožický (80. Zoubele) - Došek, Mahmutovič. Trenér: Plíšek.