Slavia rozdrtila Hradec 4:0 a stáhla ztrátu na Plzeň opět na bod

19:30
PRAHA - Fotbalisté Slavie porazili v dohrávce 24. ligového kola Hradec Králové 4:0 a na druhém místě tabulky dál ztrácejí bod na vedoucí Plzeň.

Kanonádu Slavie odstartoval už v 6. minutě Michal Frydrych. foto: ČTK

Slavii bude konečně patřit stadion v Edenu. Odkoupí jej za dva týdny

Pražané rozhodli už v první půli, kdy se trefili Michal Frydrych, z penalty Milan Škoda a Ruslan Mingazov, po pauze přidal čtvrtý gól Josef Hušbauer.

Slavia dosáhla na nejvyšší domácí výhru v ligové sezoně. Nováček z Hradce po Plzni podlehl i dalšímu aspirantovi na titul a zůstal čtrnáctý s jednobodovým náskokem na sestupové příčky.

Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík před utkáním oznámil, že se čínský vlastník Slavie společnost CEFC stane do příštího domácího utkání také majitelem stadionu v Edenu. Hráče pražského celku jako by to nabudilo k drtivému začátku.

Čtvrtfinále českého fotbalového poháru - MOL Cupu: Slavia Praha - MFK Karviná,...
Slavia vs. Sparta, Milan Škoda slaví vyrovnání.

Červenobílí přikovali soupeře před vápno a v šesté minutě otevřeli skóre. Po rohu se dostal k míči Frydrych a zamířil pod břevno. Domácí obránce dal třetí gól za posledních pět soutěžních zápasů.

Hradec se z inkasovaného gólu oklepal a ve 12. minutě mohl srovnat. Nabíhající Pavel Černý atakoval Lüftnera, který trefil břevno vlastní branky, sudí Jílek však zapískal hostujícímu hráči faul.

Východočeši přijeli hrát do Edenu otevřenou partii a Slavii vznikal prostor pro rychlé útočné akce. V 16. minutě zachránil hosty Ottmar, který vytáhl Ngadeuovu hlavičku na břevno a za chvíli se blýskl i proti Zmrhalovi. Z dorážky pak trefil boční síť Škoda.

Výsledek 24. kola:

Slavia Praha - FC Hradec Králové 4:0 (3:0)
Branky:
6. Frydrych, 23. Škoda z pen., 40. Mingazov, 74. Hušbauer. Rozhodčí: Jílek - Pelikán, Hájek. ŽK: Barák - Martan. Diváci: 9786.

Nejlepší střelec soutěže se dočkal čtrnáctého gólu v ligové sezoně až ve 23. minutě. Při brejku dvou na jednoho hledal přihrávkou Zmrhala, kterému znemožnil zakončení Martan a sudí Jílek odpískal penaltu. Škoda ji proměnil střelou na střed branky.

V tu chvíli už začalo být jasné, že Hradec nevyhraje ani čtrnáctý zápas na Slavii v samostatné historii.

Navíc „Votroci“ do pauzy od nejlepší ofenzivy soutěže ještě jednou inkasovali. Po Jirsákově chybě šli domácí do brejku a ten zakončil po Škodově přihrávce Mingazov. Turkmenský záložník dal první ligový gól za Slavii.

Po přestávce domácí pokračovali v aktivitě. Lüftner ale pálil nad, Zmrhal jen do boční sítě a Ngadeu trefil Ottmara. V 67. minutě zahrozil i Hradec, střelu Pavla Černého ale Pavlenka vyrazil.

Čtvrt hodiny před koncem přidali slávisté čtvrtou branku. Škodův oblouček přes Ottmara se odrazil od břevna a Hušbauer dorazil z čáry balon do sítě. Hostům nebyl souzen ani čestný gól, Trubačovu střelu vytáhl Pavlenka.