Slavia remizovala v Hradci 1:1 a je osmá

17:38
HRADEC KRÁLOVÉ - Fotbalisté Hradce Králové se v první lize po 523 minutách dočkali vstřeleného gólu a v utkání 14. kola remizovali s rozjetou Slavií 1:1. Hosty poslal do vedení před pauzou z penalty Pospěch, za domácí srovnal krátce po příchodu z kabin Černý.

Slávisté se radují z branky foto: ČTK

Červenobílí tak po třech výhrách za sebou klopýtli, Východočeši protáhli sérii bez vítězství už na sedm duelů. První půle příliš vzruchu nepřinesla. Hradečtí sice většinou hráli na polovině hostů, jenže nebyli vůbec nebezpeční. Za zmínku stála snad jen Černého hlavička po dvaceti minutách a následný závar.

Slavia sice nehýřila aktivitou, na rozdíl od domácích ale byla přímočařejší. Nejprve urostlý Pospěch perfektní kličkou přehrál Fischera, jeho následnou přihrávku před bránu však zablokoval ve skluzu stoper Hochmeister.

Hradec Králové - Slavia 1:1 (0:1)

Branky: 48. Černý - 44. Pospěch z pen. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Štěrba. ŽK: Fischer - Latka, Milutinovič. Diváci: 6543.

Hradec: Koubek - Plašil, Hochmeister, Fukal - Pávek (86. Schwarz), Fischer, Janoušek, Poděbradský (71. Zelený) - Černý, Štěpán (83. Jandík), Dvořák. Trenér: Kotal.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Hloušek - Vlček (72. Milutinovič), Janda, Petrák, Hurka, Trubila - Pospěch. Trenér: Straka.

Podruhé už Pražané slavili. Hloušek donutil agresivním napadáním k chybě záložníka Janouška, vystihl jeho malou domů a Janoušek ho fauloval. Z penalty se pak minutu před přestávkou nemýlil Pospěch, který napálil míč prudce pod horní tyč. Ani průběžné vedení však slávistické příznivce neodradilo od dalších pokřiků proti novému kouči Františku Strakovi.

Druhá půle začala malým domácím zázrakem a nejméně skórující tým ligy po 523 minutách konečně dokázal přerušit sérii střeleckých nezdarů. Zásluhu na tom měli dva nejlepší hráči zápasu. Rychlík Štěpán utekl ve 48. minutě po pravé straně a jeho přihrávku po zemi proměnil levou nohou Černý.

Fanoušci Slavie v Hradci Králové
Trenér František Straka
Petr Janda ze Slavie (uprostřed) mezi královéhradeckými hráči Michalem Pávkem (vlevo) a Jiřím Poděbradským

Právě on byl posledním střelcem "Votroků". Trefil se 25. září a zařídil remízu 1:1 v Mladé Boleslavi. Ve stejném střetnutí pak neproměnil penaltu a zahájil téměř dva měsíce trvající královéhradeckou mizérii.

V dalším průběhu druhé půle se oba týmy zlobily na sudího, že neodpískal po sporných momentech penaltu. Slávista Janda i domácí střelec Černý byli tvrdě atakováni v pokutovém území, hvizdu sudího se však nedočkali.

DALŠÍ VÝSLEDKY NEDĚLNÍCH ZÁPASŮ 14. KOLA

Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 1:0 (0:0)
Branka
: 56. Ondrášek. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Marek. ŽK: Ondrášek, Otepka, Rýdel - Böhm. Diváci: 2319.

Č. Budějovice: Křížek - Čirkin, Lengyel, Brezinský, Machovec - Klesa, Otepka (85. Pecka), Javorek, Sandro - Ondrášek (90. Hudson), Stráský (43. Rýdel). Trenér: Cipro.

Žižkov: Vaclík - Kadeřábek, Bodeček, Procházka, Starý - Šťastný (85. Musiol) - Slodowy (73. Bartl), Súkenník, Kalivoda, Bořil (64. Nestorovski) - Böhm. Trenér: Pulpit.

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 0:2 (0:0)
Branky
: 69. Mareš, 74. Wágner. Rozhodčí: L. Kovařík - Kordula, Kocián. ŽK: Cverna, Poliaček, Vašenda, Svěrkoš - T. Pilík, Šlapák. Diváci: 3074.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Cverna - Greguš (70. Fantiš), Vašenda - Poliaček (53. Kraut), Lukeš, Ferenčík (81. Šenkeřík) - Svěrkoš. Trenér: Malura.

Příbram: Hruška - Štochl, Hejda, Krejčí, Divíšek - P. Pilík (67. Mareš), Tarczal, T. Pilík, Pleško (17. Papšys) - Šlapák (90+1. Mašek), Wágner. Trenér: Vavruška.