Sparťan Fatai dvěma góly potopil Slovácko, Slavia šest kol po sobě neprohrála

16:27aktualizováno  20:47
PRAHA - Fotbalisté Slavie týden po vítězství 1:0 nad Spartou remizovali v dalším pražském derby s Duklou 1:1. Hosté vedli v duelu 9. ligového kola od páté minuty po trefě Michaela Krmenčíka, v 63. minutě srovnal Milan Škoda. Sparta si spravila chuť se Slováckem i díky dvěma brankám Fataie vyhrála 4:0. Přestřelku Plzně s Jihlavou nakonec zvládli úřadující mistři v poměru 4:2.

David Lafata (vpravo) gratuluje střelci druhého gólu Sparty Martinu Frýdkovi. foto: ČTK

Sparta nastoupila ve stejné sestavě, která ve čtvrtek v Evropské lize zařídila výhru 2:0 nad APOEL Nikósie. Slovácko se naopak muselo vypořádat s řadou zranění, nejcitelnější ztrátou byla absence nejlepšího střelce Doška.

První branku viděla Letná už po deseti minutách. Hostujícímu brankářovi Hečovi propadl přízemní centr a Fatai nadvakrát dostal míč za čáru. Nigerijský útočník stejně jako ve čtvrtek otevřel skóre zápasu. „Bylo to se štěstím, ale i šťastný gól je gól,“ prohlásil Fatai.

Fanoušci Slovácka dali jasně najevo, co si o výkonu svého týmu myslí.
Sparťané se radují z gólu.

V 18. minutě mohlo být vyrovnáno. Spartu nejprve zachránil gólman Bičík, který nejdřív vytěsnil na spojnici Sadílkovu dalekonosnou střelu a vzápětí si poradil i s nůžkami Diviše, které vyrazil na břevno. O chvíli později ho při nebezpečné hlavičce zastoupil na čáře Frýdek.

Nakonec uhodilo na opačné straně a i podruhé Sparta skórovala se štěstím. Frýdek ze strany napálil míč po zemi na přední tyč, kde ho těsně před Hečou nešťastně přizvedl vracející se Diviš. „Bylo na nás hodně vidět, že máme v nohách čtvrteční zápas, navíc Slovácko dobře napadalo,“ řekl trenér Sparty Zdeněk Ščasný. „Na prvním poločase bylo jediné pozitivum, že jsme dali dva góly a Bičík nás podržel,“ dodal.

Také po přestávce se hrál svižný fotbal, ale dlouho bez vyložených šancí. Změnilo se to až v 72. minutě kdy Lafata utekl po levé straně a předložil míč před branku Fataiovi, který si připsal třetí gól v posledních dvou zápasech. Heča poté bravurně vychytal Costu i Brabce, ale Sparta se nakonec čtvrté branky dočkala. Minutu před koncem se o ni postaral hlavou Krejčí. „Mohli jsme vyhrát i větším rozdílem, ale je potřeba říct, že zápas nebyl tak jednoduchý, jak by se podle výsledku mohlo zdát,“ uvedl Ščasný.

Letenští si tak v poklidu došli pro 16. vítězství nad Slováckem za sebou a navíc ani v pátém domácím utkání v sezoně neztratila body. Hosté naopak prohráli třetí z posledních čtyř duelů. „Mrzí mě, že jsme prohráli takovým rozdílem. Sedmdesát minut jsme byli Spartě vyrovnaným soupeřem, ale vysoký presink, který jsme hráli, nejde bohužel vydržet celý zápas. Posledních dvacet minut to byla exhibice domácích,“ řekl kouč Slovácka Habanec.

9. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Dukla Praha 1:1 (0:1)

Branky: 63. Milan Škoda - 5. Krmenčík. Rozhodčí: Královec - Moláček, Vlasjuk. ŽK: R. Hrubý - Berger. Diváci: 10.547.

Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň 2:4 (0:0)

Branky: 76. Mešanovič, 84. Mišůn - 61. a 77. Ďuriš, 50. Kovařík, 90.+1 Mahmutovič. Rozhodčí: Hrubeš - Wilczek, Pilný. ŽK: Hanuš, Mešanovič, Dvořák - Kučera. Diváci: 3707.

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 3:1 (2:0)

Branky: 32. Kerbr, 39. Coufal, 74. Pavelka z pen. - 86. Schick. Rozhodčí: Jech - J. Paták, Kotalík. ŽK: Bakoš - Bartek, Jindřišek, Mosquera, Šírl. Diváci: 4875.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)

Branky: 10. a 72. Fatai, 38. vlastní Diviš, 89. Krejčí. Rozhodčí: Kocourek - Kotík, Nádvorník. ŽK: Frýdek - Hlúpik. Diváci: 7108.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...