Slavia rozdrtila Vítkovice 8:1, Brno je v play off

20:48
PRAHA - Hokejisté pražské Slavie rozdrtili v 51. kole extraligy Vítkovice 8:1 a posunuli se po čtvrté výhře za sebou na jedenácté místo o skóre před Karlovy Vary i Litvínov, poslední Mladé Boleslavi unikli na rozdíl tří bodů. S O2 arenou se před odchodem do Edenu na zápasy skupiny o udržení rozloučili svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky před vysokou návštěvou 8125 diváků rekordní výhrou této sezony české nejvyšší soutěže.

Marek Tomica oslavuje branku proti Vítkovicím foto: ČTK

Fanoušky do moderní haly přilákalo po ztrátě naděje Slavie na účast v předkole play off vstupné za pouhých dvacet korun i zlevněné občerstvení. Slavia potvrdila, že se jí proti Vítkovicím daří, a porazila je v základní hrací době popáté za sebou a navázala i na lednovou vysokou výhru na ledě soupeře 6:0. Vítkovickému kapitánovi Jiřímu Burgrovi zhořkl jubilejní 900. zápas v domácí nejvyšší soutěži.

"Zápas jsme odehráli velice dobře, vyšlo nám vše, napadali nám tam góly, takže co více si přát. Pro soupeře to pak bylo těžké, když dáváte takhle za sebou branky," hodnotil trenér Slavie Vladimír Růžička.

Slavia - Vítkovice 8:1

Branky a nahrávky: 8. T. Hertl (Vondrka, Tomica), 24. Dušek (P. Jelínek, Krenželok), 27. Dresler (P. Jelínek, Žejdl), 32. Sklenář (Kadlec), 33. Vondrka (T. Hertl, Tomica), 35. Micka (Sklenář), 47. Pospíšil (Dušek), 58. Krenželok (Dušek) - 22. Štefanka (Pohl). Rozhodčí: Hrubý, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 8125.

Do první šance se dostal ve třetí minutě slávista Sklenář, ale na gólmana Šindeláře nevyzrál. Na druhé straně vyzkoušel Kopřivu z úhlu Kucsera.

Slavia byla aktivnější a v osmé minutě mohl otevřít skóre Žejdl, v dobré pozici nezakončil ani Pospíšil, ale vzápětí už se trefil Hertl, který se nadvakrát prosadil po Vondrkově akci.

Slavia rozhodla o své výhře ve druhé třetině, přestože v ní brzy inkasovala. Po 76 vteřinách Vítkovice Pražany přečíslily a Štefanka vyrovnal bekhendovým blafákem do levého horního rohu. Za dvě a půl minuty však Slavia znovu vedla, když po Jelínkově pokusu propálil rozhozeného brankáře Šindeláře z levého kruhu Dušek. V 27. minutě zvýšil bekhendovou dorážkou Dresler.

Přiznivci Slavie si v O2 areně v letošní sezoně zafandili naposledy

Ostravané zareagovali náporem, ale Kopřiva sérii střeleckých pokusů pokryl a Slavia ze dvou brejků definitivně rozhodla. Ve 32. minutě vysunul Kadlec do úniku Sklenáře, který zakončil mezi Šindelářovy betony. Po Hertlově vysunutí za 69 vteřin skóroval ze sóla blafákem do bekhendu také Vondrka.

V závěrečném dějství nevyužili hosté 35 sekund trvající výhodu pěti proti třem, Slavia stejnou přesilovku nezužitkovala za 40 sekund, ale v 47. minutě slavila další gól, když se prosadil Pospíšil. Šindelář i nadále setrval v brance a uchránil Vítkovice od ještě většího debaklu. Neuspěli proti němu Růžička, Žejdl, Jelínek a v 51. minutě ani při trestném střílení Pospíšil. V 58. minutě ještě dovršil exhibici jinak nejhoršího extraligového celku v domácím prostředí Krenželok.

V dalším pátečním zápase si Brno, které zdolalo Boleslav 3:2, zajistilo postup do předkola play off.

DALŠÍ VÝSLEDKY 51. KOLA EXTRALIGY

• Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
    Branky a nahrávky
    : 49. Kameš (Kalla), 62. Dragoun (Hovorka) - 54. Vantuch (Urban, Bulíř). Rozhodčí: Homola, Fraňo - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3087.
  • PSG Zlín - HC Mountfield České Budějovice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
    : 1. Veselý (Linhart, Leška), 56. Köhler (Holík) - 22. Mertl (Němeček). Rozhodčí: Blecha, Polák - Bryška, Jiří Novák. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4187.
  • HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
    Branky a nahrávka
    : 10. Hampl z trest. střílení, 36. Peterek (Varaďa). Rozhodčí: D. Konc, Müllner (oba SR) - Dřínovský, Kostka. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 3379.
  • HC Plzeň 1929 - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
    : 10. Johnson (Kratěna, Vlasák), 11. Lev (Dan Růžička), 28. Jan Kovář (Lev), 34. Lev (Duda, Jan Kovář) - 27. Somík (T. Zohorna, Markovič). Rozhodčí: Hradil, Kalivoda - Charvát, Bejček. Vyloučení: 4:6, navíc Michal Dvořák 10 min., Stránský (oba Plzeň), Benák (Pardubice) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5812.
  • BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
    Branky a nahrávky: 22. Podkonický (Mikulík), 57. D. Výborný (Bahenský) - 32. T. Svoboda (Jakub Svoboda, Bičánek), 44. Erat (Holec, Petrovický), 54. Holec (Bičánek). Rozhodčí: Hodek, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:11, navíc L. Čermák, Žižka (oba Brno) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3810.