Slavia potřetí v sezoně zdolala Jágrovo Kladno

19:43aktualizováno  21:24
KLADNO/PRAHA - Hokejisté pražské Slavie vyhráli na ledě Kladna 2:0 a po pátém vítězství za sebou se posunuli už na čtvrté místo tabulky právě před Rytíře. O branky vítězů se postarali obránci Petr Kuboš a Petr Kadlec, gólman Miroslav Kopřiva udržel potřetí v sezoně čisté konto. Slavia porazila Kladno i potřetí v sezoně.

Kladno - Slavia (Jágr) foto: ČTK

Kladno, které se potýká početnou marodkou, mělo v úvodní části mírnou převahu. V páté minutě měl šanci po Jágrově přihrávce Melka, o tři minuty později dorážel před Kopřivou Dalecký. Pražané se pak ubránili při Klhůfkově vyloučení. Slavia chodila do brejků, ale na velkou šanci čekala.

Kladno - Slavia 0:2

Branky a nahrávky: 24. Kuboš (Kadlec, V. Růžička ml.), 33. Kadlec. Rozhodčí: Fraňo, Souček - Ondráček, Pešek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 4702.

Kladno: Cikánek - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, Mocek, Piskáček, Drtil, do 30. navíc Doudera - Jágr, Lukáč, Tlustý - Kuchejda, Melka, Dalecký - Eberle, Kuchler, M. Látal - Strnad, od 41. navíc Obdržálek.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Dresler, Kuboš, Kučný, Kolařík, Kempný, Beňovič - Bednář, V. Sobotka, Tomica - Vrdlovec, Alinč, Jelínek - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín.

Za domácí nevyužil další možnost Dalecký a v 18. minutě se dostal do úniku Jágr, ale slávistický gólman jeho střelu vyškrábl lapačkou.

Na začátku druhé části se nejdříve dostal do dobré střelecké pozice Lukáč, na druhé straně trefil Bednář levou tyč. Ve 24. minutě se ale už hosté dočkali vedení, když při vyloučení Majeského překonal Cikánka od modré čáry Kuboš. Zvýšit náskok Slavie mohl vzápětí Sklenář.

Slavia dokazovala, proč se pochlubí nejlepší obranou v soutěži a oslabené Kladno k ničemu nepouštěla. Ve 33. minutě navíc upravila na 2:0, když Kadlecův tečovaný pokus zapadl obloučkem za Cikánkova záda. Rytíři se neprosadili ani na přelomu druhé a závěrečné části při trestu Kučného.

Pražané si i nadále hlídali náskok a Cikánka ohrožovali ojediněle. Kladno se sice snažilo dostat do tlaku, ale do velkých šanci jej soupeře stále nepouštěl. Stav se neměnil ani při Kubošově vyloučení, kdy se po Jágrově nahození snažil na brankovišti dorážet David Růžička. Naději nedal Kladnu v závěru ani Sobotkův faul. V přesilovce podpořené power play nepokazila Kopřivovi nulu teč Tlustého ani střela Jágra.

Další páteční výsledky hokejové extraligy

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Adamský (D. Květoň, Polanský), 28. Rákos (D. Květoň), 44. Bonk (M. Růžička, Zíb) - 3. Balaštík (Köhler, Leška), 9. Köhler (Leška). Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4372.

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Branky a nahrávky: 26. Hřebejk (Kraft, Mrázek), 30. Michael Frolík (Gajovský, D. Hruška), 59. Kraft - 60. D. Nosek (Pech, J. Drtina). Rozhodčí: Smitka, Kalivoda - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4569.

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. I. Rachůnek, 9. Bahenský (Jánský), 38. Forman (Bahenský), 38. Jánský (Bahenský, Forman), 40. S. Treille (Jan Hanzlík), 60. Broš (Pilař, Sekáč) - 1. Martynek (Ručinský), 7. Brejčák (Piroš, R. Pšurný), 31. Hanzl. Rozhodčí: Šindler, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 6069.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 3:2n (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. J. Hruška (H. Zohorna, Čermák), 48. J. Svoboda (Divíšek, T. Svoboda), rozh. náj. J. Svoboda - 11. Huna (Sloboda), 60. Huna (Svačina, Roman). Rozhodčí: Hribik, A. Jeřábek - Bádal, Lhotský. Vyloučení: 4:7, navíc Čermák (Brno) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Mountfield České Budějovice - HC Škoda Plzeň 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Michálek (Frühauf, Vráblík), 6. Michálek (Dej, Vráblík) - 17. Vlasák (Gulaš, Martin Straka), 24. Jan Kovář z trest. střílení, 34. Jan Kovář (Lev, Dvořák), 56. Kašpařík (Dvořák, Johnson). Rozhodčí: Minář, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:3, navíc Prospal (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5205.