Slavia porazila Vítkovice i potřetí. Tentokrát 6:0

20:27
OSTRAVA - Hokejisté Vítkovic ani potřetí v probíhající sezoně proti Slavii nebodovali, když na svém ledě dokonce utrpěli debakl 0:6. Pražané v úvodu odrazili nápor soupeře i trestné střílení Jana Káni, ve druhé části pak Ostravany zničili čtyřmi góly. Dvakrát se prosadil Tomáš Pospíšil. Slavia si připsala třetí výhru v řadě a gólman Dominik Furch potřetí v sezoně udržel čisté konto.

Radost hokejistů Slavie, na snímku útočník Tomáš Hertl foto: ČTK

Vítkovičtí měli v prvním dějství více ze hry, ale ze střelecké převahy v poměru 14:3 nic nevytěžili. Slavia musela přečkat to nejhorší hned v úvodu. Už ve druhé minutě měli domácí výhodu přesilové hry pět na tři, 62 vteřin kombinovali křížem krážem útočného pásma, ale nebezpečná rána na Furcha nepřiletěla. "Z festivalu neproměněných šancí a přesilovek v první třetině se stala černá můra," litoval vítkovický kouč Zdeněk Moták.

Daleko blíž gólu byl v šesté minutě Jan Káňa, který si po úniku ve vyložené šanci vynutil faul slavistického beka Kadlece. Jenže trestné střílení neproměnil - Furch jeho forhendový blafák vykryl. "Do utkání jsme nevstoupili dobře. Domácí byli aktivnější, vynutili si výborným pohybem naše častá oslabení. Nebýt výborného výkonu Dominika Furcha, asi by byl výsledek jiný," uznal trenér Slavie Jiří Čelanský.

Vítkovice - Slavia 0:6 (0:0, 0:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 21. Pospíšil (Vondrka), 33. Pospíšil (Alinč, Vondrka), 39. Kůrka (T. Hertl, J. Krejčík), 40. V. Růžička ml., 48. Krenželok z trestného střílení, 53. Vondrka (Alinč). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:10. Využití: 0:1. Diváci: 5081.

Nevyužité příležitosti se začaly domácím sčítat a ve druhé části se jim zákonitě vymstily. Hned 45 sekund po návratu ze šaten je zaskočil první trefou neobsazený Pospíšil. Zvrátit vývoj mohli domácí vzápětí prostřednictvím Walkera, který však zblízka Furcha překonat nedokázal.

Sedm minut před koncem prostřední části potrestal znovu Pospíšil další chybu ve vítkovické obraně a s vicemistrem to šlo rychle z kopce. Pražané přehradili střední pásmo a soupeře ještě v závěru druhé části knokautovali dvěma slepenými góly. Na 3:0 zvýšil Kůrka, který v přesilovce dostal ideální pas do jízdy a Málkovi nedal šanci.

Tři vteřiny před sirénou pohřbil vítkovické naděje Kudělka, jenž si nešťastně špičkou hole srazil do branky Růžičkovu přihrávku z rohu. "Od druhé třetiny jsme s domácími srovnali krok, hráli aktivněji a spadly nám tam i góly. Jeli jsme sem s cílem bodovat, ale všechny tři body jsou pro nás velikým bonusem," radoval se Čelanský.

Závěr utkání byl formalitou. Ušetřen jí byl vítkovický gólman Málek, kterého nahradil Šindelář, ale i toho ukázkovým blafákem z trestného střílení překonal ve 48. minutě exvítkovický Krenželok. Do podoby debaklu dostal výsledek trefou po samostatné akci Vondrka. Jen slabou náplastí už byl pro Vítkovice úspěch Káni v pěstním souboji se Šulcem. "I kdybychom hráli snad dva zápasy, tak gól asi nedáme," zlobil se Moták.

Ostatní výsledky 38. kola hokejové extraligy

Zlín - České Budějovice 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 23. Veselý (Roman Vlach, Melenovský), 51. Melenovský - 24. Langhammer (Gulaš), 45. Gulaš (Langhammer), 58. Langhammer (Šimánek). Rozhodčí: Šindler, Šír - Blümel, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 4125.

Karlovy Vary - Oceláři Třinec 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Kumstát (Prošek) - 2. Klouček (M. Hořava, D. Květoň), 11. Lojek (Klouček, M. Hořava), 26. Polanský (Adamský), 36. Klimenta (M. Hořava, D. Květoň). Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 4:6, navíc Dej (K. Vary) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 3182.

Pardubice - Plzeň 1929 3:4sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Šagát (Elkins), 26. M. Drtina (T. Zohorna), 58. Koukal (Kolář I, Starý) - 20. Jan Kovář z tr. střílení, 28. Vostřák (M. Dvořák), 44. Pletka (Duda, Jan Kovář), rozhodující nájezd Jan Kovář. Rozhodčí: Mikula, Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 9455.

Verva Litvínov - Sparta Praha 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 50. Pojkar (Černý, Frolík) - 6. Tenkrát (Ton), 9. Forman (Luňák), 30. Bližňák (Tenkrát, Sersen), 42. Bližňák (Tenkrát, Milam), 42. T. Rachůnek (Foster, Y. Treille), 54. Lapšanský (I. Rachůnek). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:4, navíc Brejčák - Krstev oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 4285.

Kometa Brno - Mladá Boleslav 2:1sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 27. T. Svoboda (Žižka, Dlouhý), rozhodující nájezd Divíšek - 12. Cetkovský (Bahenský). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 6856.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Kica (Vak, Moravec), 20. Špaček (Kudrna, P. Nedvěd) 27. P. Nedvěd, 31. Čakajík (P. Nedvěd), 34. Urban (Trončinský, Moravec), 37. Bárta (Bartovič, Moravec), 56. Bulíř (Čakajík), 60. Bartovič (P. Nedvěd, Dušek) - 38. Bicek (Kuchler), 51. Hovorka (Knotek). Rozhodčí: Hodek, Souček - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:10, navíc Štich 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 5493.