Slavia porazila Příbram 2:1 a napravila poslední dvě zaváhání

22:27
PRAHA - Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v předehrávce 11. kola první ligy nad Příbramí 2:1 a napravili pohárové vyřazení v Ústí nad Labem a předešlou porážku na Slovácku. O výhře červenobílých rozhodli svými brankami Nitrianský a Škoda, v 78. minutě snížil Koukal. Slávisté udrželi v zápasech s Příbramí domácí neporazitelnost a minimálně do soboty poskočili na páté místo. Celek od Litavky klesl na předposlední pozici.

Fotbalisté Slavie oslavují branku foto: ČTK

Eden se před utkáním kvůli výpadku proudu ponořil do tmy a zápas začal o devět minut později, než se podařilo zprovoznit všechna světla. Do slávistické sestavy se vrátil uzdravený stoper Latka, moc práce ale v defenzivě neměl. Hosté se soustředili hlavně na pečlivé bránění a Pražané tak získali územní převahu, která ale zpočátku k šancím nevedla.

Slavia - Příbram 2:1

Branky: 37. Nitrianský, 61. Škoda - 78. Koukal. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Hubáček (Slavia). Diváci: 5418.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Juhar - Petrák - Mičola, Zmrhal, Tusjak (79. Koreš) - Kisel - Škoda (90. Cicman). Trenér: Rada.

Příbram: Hruška - Jugas, Dejmek, Mišůn, Divíšek - Trapp - Krbeček, Mareš (46. Danoski), Kalivoda (73. Koukal), Šlapák - Střihavka (56. Wágner). Trenér: Marko.

Příbramští pracovali v bloku spolehlivě a několikrát vyrazili do nebezpečného brejku. Pokaždé ale pokazili předfinální fázi. Slávistům se nedařilo dostat k Hruškovi kombinací, a tak hrozili ze standardních situací.

Po půlhodině hry poslal do vápna centr z přímého kopu Hubáček, nabíhající Latka ale na gólovou spolupráci z nedávného derby nenavázal a trefil jen nohy příbramského gólmana. V 37. minutě už domácí slavili. Kiselův přímý kop vrátil na zadní tyči před branku Petrák a Nitrianský hlavou v pádu otevřel skóre.

Příbramští po změně stran dvakrát vystřídali, změnit obraz hry ale nedokázali. Pražané si udržovali převahu a brzy přidali druhý gól. Nitrianského rána ještě těsně minula horní roh branky, v 61. minutě už ale příbramský brankář Hruška kapituloval poté, co ho po Mičolově akci a centru prostřelil Škoda.

Hosté vypadali zlomeně, v 78. minutě se ale náhle vrátili do hry. Po sérii odrazů nekompromisní ranou snížil střídající Koukal. Příbram značně ožila, dotáhnout dvoubrankovou ztrátu jako před měsícem v Jablonci už ale nedokázala. Naopak mohla být ráda, že potřetí neinkasovala, když Koreš trefil tyč.