Slavia porazila i Baník a po pěti letech je v čele fotbalové ligy

22:04
PRAHA - Fotbalová Slavia je po pěti letech první v tabulce první ligy. Poprvé od mistrovské jízdy na jaře 2009. V předehrávce 2. kola porazila Ostravu 3:1 a v novém ročníku dosáhla druhého vítězství. Zbývajících sedm zápasů se hraje o víkendu.

Hráči SK Slavia Praha se radují z gólu. foto: ČTK

Slavia, která na konci května s Ostravou prohrála po jednostranném průběhu, tentokrát soupeře porazila s přehledem.

Pomohl jí gól už po dvou minutách po tečované střele. Na další branky se čekalo až do závěru. Slávisté vedli 2:0, pak hostující Baránek snížil, ale vzápětí po rozehrání domácí kapitán Latka tým opě uklidnil.

Pražané jsou tak po neúplném druhém kole první, během víkendu se na ně mohou bodově dotáhnout Jablonec, Boleslav a Sparta.

Slavia porazila Baník po pěti letech a ukončila jeho sérii sedmi ligových duelů bez prohry.

Slávisté povzbuzeni výhrou na Slovácku vstoupili do utkání hodně aktivně a rychle se ujali vedení. Trenér Miroslav Beránek si mohl gratulovat k tomu, že poprvé nasadil do základní sestavy záložníka Baéze. Argentinská posila napálila za vápnem odražený balon a Škoda jej hlavou umístil za ostravského gólmana Pavlenku. Dal svůj druhý gól v sezoně.

Baník v lize inkasoval po 281 minutách a v součtu s letní přípravou dokonce po 545 minutách. Z obdržené branky se chvíli vzpamatovával a Slavia působila první půlhodinu aktivnějším dojmem.

Po třiceti minutách se hosté oklepali, nakonec ale mohli jít do kabin dokonce s dvougólovým mankem, kdyby Škoda po centru další slávistické posily Vukadinoviče nemířil těsně mimo.

Střelec gólu Jaromír Zmrhal ze Slavie přijímá gratulace.

Po změně stran postupně Baník zvyšoval tempo a v 64. minutě ho dělily centimetry od vyrovnání. Greguš zakroutil přímý kop do břevna, od něhož se odrazil míč do brankáře Hrubeše a pak do zámezí.

Hosté se stále častěji tlačili dopředu a v 76. minutě nabídli Slavii po ztrátě ve středu pole brejk dvou na jednoho. Škoda si ke vstřelené brance připsal asistenci a skórující Zmrhal druhým ligovým gólem stylově oslavil sobotní 21. narozeniny.

Ostrava zápas ještě zdramatizovala, když se v 81. minutě trefil hlavou Baránek, ale za chvíli se po standardce také hlavičkou poprvé po návratu do Slavie prosadil kapitán Latka.

2. kolo první fotbalové ligy:

• Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1 (1:0)

Branky: 3. Milan Škoda, 76. Zmrhal, 85. Latka - 82. Baránek. Rozhodčí: Marek - Vlasjuk, Peřina. ŽK: Baéz - De Azevedo, Greguš. Diváci: 7612.