Slavia poprvé v sezoně vyhrála, porazila Duklu 1:0

22:19
PRAHA - Fotbalisté Slavie vyhráli v předehrávce 4. kola první ligy na hřišti Dukly 1:0 a po prvním vítězství v sezoně opustili předposlední příčku. Malé pražské derby mezi dejvickým a vršovickým celkem na pátý pokus v nejvyšší soutěži neskončilo bezbrankovou remízou. Utkání rozhodl v prvním poločase kapitán hostů Kisel, v nastaveném čase pak dostal červenou kartu domácí Vorel.

Kisel skóroval. foto: ČTK

Dukla nenapravila nedělní prohru 1:2 v Teplicích, naopak doma přerušila sérii 13 ligových zápasů bez porážky. Na Julisce nebodovala poprvé od loňského září, kdy podlehla Plzni.

Trenér Slavie Michal Petrouš po nepovedeném startu do sezony udělal několik změn v základní jedenáctce. Ligový debut si na pozici stopera odbyl dvaadvacetiletý Kolařík, po minulém zápasu s Olomoucí (2:3) zůstali jen na lavičce Čonka, Gecov, Koreš i Fenin.

Po opatrnějším úvodu se do prvních střeleckých příležitostí dostali po deseti minutách slávisté. Petrák, který se z obrany přesunul na svou tradiční pozici do zálohy, však z dálky dvakrát minul.

Ve 20. minutě byla blízko vedoucího gólu Dukla. Na Černého z úhlu sám postupoval Berger, ale zkušený brankář, chytající svůj 200. ligový zápas, jeho přízemní střelu vykopl.

O sedm minut později se diváci dočkali historicky první branky v ligových soubojích Dukly se Slavií. Hostující Nitrianský centrem z pravé strany našel ve vápně Kisela, zkušený záložník se trefil umístěnou střelou k tyči a připsal si třetí gól v ročníku.

"Sešívaní" mohli jít těsně po poločase do dvoubrankového vedení. Juharova křížná rána se odrazila od tyče ke Škodovi, jenž však trefil pouze ležícího gólmana Radu.

Dukla se v závěrečné dvacetiminutovce pokusila soupeře sevřít, ale Slavia ji do větších šancí nepouštěla. Vorel po rohovém kopu hlavičkoval jen do náruče připraveného Černého a dalekonosná střela Malého prolétla těsně vedle.

Frustraci dejvického celku ještě v nastavení korunoval obránce Vorel, který byl vyloučen za hrubý faul na Škutku ve středu hřiště.

Dukla Praha - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 27. Kisel. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, T. Kovařík. ŽK: Gedeon, Pospěch - Kisel, Nitrianský. ČK: 90.+3 Vorel (Dukla). Diváci: 4916.

Dukla: Rada - Romera (80. Marek), Božič, Vorel, Vrzal - Kalouda, Gedeon (87. Štetina), Malý - Berger, Pospěch, Pázler (56. Hašek). Trenér: Kozel.

Slavia: Černý - Nitrianský, Kolařík (56. Škutka), Bortel, Dostál - Petrák, Zmrhal - Štěpán (65. Koreš), Kisel, Juhar (90. Čonka) - Škoda. Trenér: Petrouš.