Slavia padla v Ostravě 1:3, Doležal přesto demisi Jarolíma nepotvrdil

17:30aktualizováno  19:38
PRAHA/OSTRAVA - Po pěti letech končí na ligové lavičce aktuálně nejdéle sloužící trenér v české nejvyšší soutěži Karel Jarolím. Slavia totiž podlehla v Ostravě domácímu Baníku 1:3 a pro zkušeného kouče to znamená konec angažmá v milovaném klubu. Před duelem totiž dostal od vedení jasný úkol: vybojovat alespoň bod, jinak musí sám odstoupit.

Karel Jarolím. foto: ČTK

Karel Jarolím udělal před svým posledním zápase na slávistické lavičce hned několik změn v sestavě oproti poslednímu duelu s Libercem, těmi nejvýraznějšími je nasazení dvou štítových záložníků Trappa a Ragueda a také návrat veterána Vaniaka do branky.

SLAVISTICKÁ BOUŘKA

A na Bazalech se hosté zpočátku prezentovali aktivním pojetím, fotbalisté Baníku se příliš do šancí nedostávali a když už se Lička a spol. nadechli k rychlému kontru, zastavil jej žlutým faulem Trubila.

Ovšem v 7. minutě se ve vlastním pokutovém území "poprali" o míč spoluhráči z obrany Slavie Kopic s Hubáčkem a nabídli tak šanci na skórování mladíčkovi Vydrovi.

Fanoušci Slavie řádili

Tři okna v přistaveném autobuse zničili fanoušci fotbalistů Slavie Praha před dnešním ligovým zápasem v Ostravě. Autobus je měl dopravit ke stadionu. Cesta ale skončila u policejní služebny, kde policie nechala vozidlo odstavit a nyní kontroluje všechny uvnitř. "Na stadion se už asi nedostanou," řekl mluvčí krajské policie Stanislav Sobol.

Dodal, že do Ostravy dorazila vlakem stovka příznivců pražského týmu, které měly ke stadionu přepravit dva autobusy. "První dojel bez problémů. Ve druhém fanoušci jedno okno úplně rozbili a další dvě vytlačili a značně poškodili," řekl.

Cesta autobusu skončila u obvodního oddělení v Bohumínské ulici. "Nyní policisté z autobusu jednotlivé fanoušky vytahují, provádějí dechovou zkoušku a legitimují je. Snaží se zjistit, kdo autobus demoloval," uvedl Sobol s tím, že zatím je podezřelý jeden příznivec. "V jeho případě škoda nepřesáhla 5000 korun, takže jde o přestupek," řekl.                                 (ČTK)

Sedmnáctiletý ostravský talent neměl problém z pěti metrů vsítit svůj třetí ligový gól v kariéře.

Hned o tři minuty později dostal dvojitou šanci na vyrovnání z přímého kopu z dvaceti metrů Granjcar, ovšem napoprvé trefil pouze zeď, jeho druhý pokus pak skvěle vyrazil domácí brankář Baránek.

V 18. minutě se do obrovské šance dostal druhý domácí útočník Adam Varadi. Stoperovi Lafrancemu se zamotal na hranici pokutového území míč mezi nohy a Varadi šel sám na Vaniaka, ten ale jeho lajdácké zakončení přečetl a Slavii zachránil od pohromy. Na druhé straně vzápětí zaváhal domácí brankář Baránek, ovšem obránci Baníku byli u míče na malém vápně dříve než hostující hráči.

Podruhé tak udeřilo před Vaniakem. Ve 22. minutě našel Lička po centru od rohového praporku na vzdálenější tyči Kopicem nedůsledně bráněného Bolfa a bylo to 2:0. V ten okamžik již televizní kamery zachytili horlivě diskutující šéfy Slavie Rosena s Doležalem na tribuně. O sedm minut později byl blízko druhému gólu Vydra, ke krásné pobídce od Varadiho mu chyběl krůček.

A tak nečekaně udeřilo na druhé straně. Ve 35. minutě umlčel Bazaly nádherným halfvolejem z pětadvaceti metrů Petr Trapp, když pár vteřin před jeho parádou vystřídal nevýrazného Trubilu Ivanovski. Při zákroku proti Trappově střele se ale zranil o konstrukci branky zkušený Vít Baránek.

V závěru první půle mohlo být srovnáno, po několika odrazech míče v pokutovém území se chystal ke střele opět Trapp, jenže zezadu jej fauloval domácí stoper Neuwirth, jeho penaltový zákrok ale přešel hlavní sudí Jiří Jech s ledovým klidem.

René Bolf.

Druhou půli začal rychlým kontrem domácích fotbalistů a jen perfektní zákrok Vaniaka zabránil v jasném gólu Mičolovi. Poté se na dlouhé minuty přesunlo těžiště hry do středu pole. Domácí perfektně bránili a snažili se vyrážet k rychlým brejkům, slávisté se neúspěšně snažili o dobytí baníkovské tvrze. Živo bylo až na hřišti až od šedesáté minuty.

OHLASY PO ZÁPASE

"Zápas ovlivnily hrubé až triviální chyby našich obránců. I když si myslím, že duel také ovlivnil fakt, že nám byla za stavu 1:2 upřena penalta ve vyrovnané fázi zápasu. O své budoucnosti se nyní bavit nechci," řekl po zápase kouč Slavie Karel Jarolím.

"Myslím, že úvod zápasu se nám povedl, měli jsem i další šance. Poté se hra vyrovnala, Trappovi jsme při brance nechali příliš volného prostoru. Hodně nám pomohla poločasová přestávka, ve druhé půli to byla z naší strany kontrolovaná ofenziva. Po třetím gólu jsme zápas kontrolovali," zhodnotil duel domácí kouč Miroslav Koubek.

"Mrzí nás, že jsme kouči nepomohli. Udělali jsme tam spoustu chyb v úvodu a to rozhodlo. Pokud trenér skončí, nebude to jeho chyba, ale nás hráčů na hřišti. My tam dělaly chyby. Je mi to líto," hledal těžce slova hned po duelu stoper Slavie Milan Kopic.

"Rozhodneme i s ohledem k průběhu zápasu o budoucnosti Karla Jarolíma až zítra," ředitel klubu Petr Doležal.

Nejprve se do ostrého souboje v pokutovém území dostali opět Neuwirth a Janda (tentokrát zůstala Jechova píšťalka němá správně), za chvíli fauloval domácí stoper na půli hřiště Trappa, žlutou kartu ale dostal za přílišné protesty stoper Slavie Kopic.

A nekoncentrovanost se mladému stoperovi nevyplatila. O dvě minuty později totiž Varadi s Névesem přehlavičkovali před brankou Slavie trojnásobnou přesilu hostí, kolem Krajčíka se k míči na malém vápně prosmýknul Mičola a svou střelou vymetl pravou šibenici branky Martina Vaniaka - 3:1. O výsledku bylo rozhodnuto.

Fotbalisté Baníku poté chytře bránili výsledek, slávistům již v závěru nepomohlo k ohrožení Baránkovi branky ani dvojí střídání. Baník se díky výhře dostal na třetí místo o bod před Jablonec a dva za druhé Teplice. Vedoucí Sparta má další dva body náskoku k dobru. Slavia zůstala osmá s patnáctibodou ztrátou na svého úhlavního rivala.

S tím se v následujících dvou týdnech utká dvakrát ve čtvrtfinále domácího poháru a přístí pondělí také v rámci dalšího kola Gambrinus ligy. To již ale sešívané podle nedělního vyjádření představitelů klubu povede provizorní dvojice trenérů Janů-Šrámek.

DOHRÁVKA 22. KOLA GAMBRINUS LIGY

FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha 3:1 (2:1)
Branky: 7. Vydra, 22. Bolf, 65. Mičola - 35. Trapp.
Rozhodčí: Jech - Kordula, Pelán. ŽK: Neuwirth - Trubila, Kopic, Ivanovski. Diváci: 10.055.

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Lička (89. Wojnar) - Vydra (80. Greguš), Varadi, Mičola (85. Zeher). Trenér: Koubek.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Lafrance, Kopic, Hubáček - Grajciar, Ragued (66. J. Černý), Trapp, Trubila (34. Ivanovski) - Janda, Vlček (73. Tecl). Trenér: Jarolím.