Slavia padla s Libercem, v hlavní roli sudí Adam. Plzeň zpět v čele ligy

18:52aktualizováno  19:35
PRAHA - Fotbalisté Slavie poprvé v sezoně prohráli, když v Edenu nestačili na Liberec po výsledku 1:3. Zápas ale provázela kontroverzní rozhodnutí hlavního sudího, který domácím upřel dvě penalty a jednu i hostům. V dalším sobotním duelu rozstřílela Plzeň 3:0 Slovácko a vrátila se do čela soutěže a České Budějovice remizovaly 0:0 s Hradcem Králové.

Slavia - Liberec (Štajner překonává Vaniaka). foto: ČTK

Protesty skončily, skalní fanoušci Slavie se vrátili zpět do hlediště v Edenu. Ani pomoc většiny z téměř devíti tisíc hrdel však domácím fotbalistům nebyla v zápase s Libercem nic platná. A přitom vše tak krásně začalo...

DÁLE ČTĚTE

Jako již tradičně v této sezoně dostal Slavii do vedení navrátilec Karol Kisel. V 7. minutě se trefil již počtvrté v tomto ročníku, když zcela nehlídán se po přistrčení Vlčka trefil parádní křižnou střelou. Jenže v dresu Liberce dnes odehrálo velký zápas trio Bosančič-Kerič-Štajner.

V loňském roce se trápící chorvatský kanonýr se prosadil poprvé v zápase ve 27. minutě po přistrčení Bosančiče. Pohrál si se dvěma obránci Slavie a chytrou střelou nedal Vaniakovi šanci. O deset minut později hosté vedli. Na kolmici Bosančiče si na hraně ofsajdu naběhl Štajner a sám před slávistickým fantomem nezaváhal - 1:2.

Slavia - Liberec (kotel Pražanů se opět zaplnil).

Ve druhé půli se do hlavní role dostal sudí Adam. Penaltový zákrok číslo 1: 56. minuta - Kelič jasně ve vápně rozhodí unikajícího Vlčka, hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře. Zákrok č.2: 75. minuta - Kerič si dělá dobrý den z Vomáčky, ten jej stahuje uvnitř pokutového území, sudí ale ukazuje opět "hrajte dál". A zákrok č.3: 90. minuta - Kisel byl faulován na hranici pokutového území. Adam zákrok odpískal, ale pouze přímý volný kop.

Slávisté standardku nevyužili (chvíli předtím navíc trefil Hora tyč) a hned z protiútoku si Kerič doslova pohrál s Raguedem i Vaniakem a zvýšil na 3:1 pro hosty. Severočeši se tak dočkali první výhry v sezoně, slávisté naopak poprvé padli.

5. kolo 1. fotbalové ligy

Slavia Praha - Slovan Liberec 1:3 (1:2)
Branky: 7. Kisel - 27. a 90. Kerič, 37. Štajner. Rozhodčí: Adam - Jiřík, Pospíšil. ŽK: Fleišman, Kerič, Gecov (všichni Liberec). Diváci: 8998.

Slavia: Vaniak - Čelůstka, Vomáčka (80. Janda), Trapp, Hubáček - J. Černý (46. Zákostelský), L. Jarolím, Ragued, M. Černý - Vlček (71. Hora), Kisel.

Trenér: K. Jarolím Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, R. Dejmek, Fleišman (69. Vulin) - Martan (58. Liška), Vácha, Gecov, Štajner, Bosančič (81. Vojta) - Kerič. Trenér: Petřík.

Fotbalisté plzeňské Viktorie se vrátili do čela ligové tabulky, když v 5. kole doma porazili Slovácko jasně 3:0. Ráz celému zápasu dala rychlá branka Pavla Horvátha. Hosté si sice také vypracovali několik střeleckých příležitostí, dobře kombinující Plzeň měla ale více ze hry a ve druhé půli přidali další dvě branky Rezek s Kolářem.

Plzeň - Slovácko.

Vstup do zápasu lépe vyšel domácím. Horváthův střílený centr ještě dokázal brankář Slovácka Filipko se štěstím vyrazit. V 9. minutě ale kopal plzeňský kapitán trestný kop z hranice šestnáctky a přesnou střelou k pravé tyči otevřel skóre.

Ofenzivní hra Plzně zákonitě přinesla okénka také v defenzivní linii, čehož využil k dravému průniku Szmek a následně vystřelil Volešák uvnitř šestnáctky pouze do náruče připraveného gólmana domácích. A tak závěr první půle ovládli opět domácí. V rozmezí 38. a 45. minuty se ocitli v gólových šancích postupně Rada, Petržela, Kolář a opět Rada, ani jednou ale neuspěli.

Prosadili se až ve druhé půli V 58. minutě předvedli rychlý brejk po pravé straně Petržela s Kolářem, po jehož ideálním vybídnutí zvýšil zblízka Rezek. O čtyři minuty později si oba hráči role vyměnili. Rezek sprintem po levé straně překonal kompletní defenzivu hostů a Kolář už pohodlně přidal do opuštěné branky třetí gól. Hosté se na odpověď nezmohli.

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)
Branky: 9. Horváth, 58. Rezek, 62. Kolář. Rozhodčí: Kovařík - Ubias, Teuber. ŽK: Hlúpik, Kordula, Košút (všichni Slovácko). Diváci: 5421.

Plzeň: Ticháček (67. L. Krbeček) - Rajtoral, Navrátil (37. Ševinský), Bystroň, Limberský - Petržela (82. Žůrek), Kolář, Rada, Horváth, Jiráček - Rezek. Trenér. Vrba.

Slovácko: Filipko - Kuncl, R. Mezlík, Košút, Kubáň - Fujerik, Kordula (80. Urbánek), Volešák, V. Valenta - Szmek (77. Nestorovski), Hlúpik (46. J. Valenta). Trenér: Soukup.

České Budějovice v 5. kole fotbalové ligy remizovaly s Hradcem Králové 0:0. Blíže k vítězství však měli hosté, kteří neproměnili několik slibných příležitostí. Jihočeši tak zatím stále v této sezoně v nejvyšší soutěži neprohráli.

SK České Budějovice - FK Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: Adámek - Kordula, Santarius. ŽK: Hudson, Sedláček (oba ČB). Diváci: 3002.

České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Žižka, Koutný - Mezlík (69. Sedláček), Černák, Otepka, Šíma - Pecka (59. Hudson), Ondrášek. Trenér: Šilhavý.

Hradec Králové: Lindr - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Rezek (90. Karal), Fischer, Janoušek, Poděbradský - Černý, Pilař (88.Dvořák), Kocourek (77. Tomašák). Trenér: Kotal.