Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Slavia opět rozhodla o výhře až v závěru. Teplice si vstřelily vlastní gól

19:25
PRAHA - Fotbalisté Slavie vyhráli už sedmý zápas v řadě, když o jejich výhře 2:1 v zápase 20. kole ePojištění.cz ligy proti Teplicím rozhodl vlastní gól Davida Vaněčka z 87. minuty. Slavia si tak v čele tabulky udržela čtyřbodový náskok před Plzní.

Fotbalisté Slavie se udrželi na vítězné vlně. foto: ČTK/AP

Sparta po pěti letech prohrála s Boleslaví, závěrečný nápor zastavili její fanoušci

Domácí poslal do vedení v 25. minutě nejlepší střelec soutěže Milan Škoda, za chvíli srovnal Martin Fillo, ale v 87. minutě rozhodl vlastní gól hostujícího Davida Vaněčka.

Pražané navázali na minulou výhru nad mistrovskou Plzní, v lize posedmé za sebou zvítězili a vedou tabulku o čtyři body před Viktorií. Západočeši mají k dobru středeční dohrávku na půdě Bohemians 1905. Třetí Sparta ztrácí na Slavii už devět bodů.

Trenér Slavie Šilhavý udělal oproti vítěznému utkání s Plzní dvě změny. Střelec jediné branky proti Viktorii Frydrych se zranil na předzápasovém tréninku a 150. ligový start si zatím nepřipsal.

Sparta Praha - Slavia Praha. Muris Mešanovič ze Slavie (vpředu) se raduje z...
Slavia vs. Plzeň. Michal Frydrych ze Slavie se raduje z gólu.

Baráka pak nahradil Mešanovič a domácí tak nastoupili v rozestavení s dvěma útočníky.

Teplice v prvních třech jarních kolech neprohrály a do Edenu si přivezly sebevědomí. Severočeši byli v úvodu překvapivě aktivnější a v 25. minutě mohli otevřít skóre.

Sýkorovu špatnou malou domů zachytil jeden z bývalých slávistů v hostujícím dresu Červenka, obrovské šance se ale zřejmě zalekl a sám před brankářem Pavlenkou zamířil ukvapeně mimo.

Z protiútoku udeřili Pražané. Mešanovič z úhlu přeloboval gólmana Chudého, míč se odrazil od břevna a Škoda jej dorazil do prázdné branky. Dvanáctou trefou v ligové sezoně se osamostatnil na čele tabulky kanonýrů.

Výsledek 20. kola:

Slavia Praha - FK Teplice 2:1 (1:1)
Branky:
25. Škoda, 87. vlastní Vaněček - 30. Fillo. Rozhodčí: Proske - Blažej, Kotík. ŽK: Van Buren, Flo - Kučera, Šušnjar, Vošahlík, Fillo. Diváci: 15.081.

Severočeši ale hned za pět minut srovnali. Krob nacentroval z levé strany do vápna a nabíhající Fillo nekompromisní hlavičkou nedal Pavlenkovi šanci.

Teplický ofenzivní záložník navázal na proměněnou penaltu, kterou rozhodl o výhře nad Jihlavou. Slavia po inkasované brance převzala až do přestávky iniciativu, ale gól nedal ani Zmrhal, který mířil vedle.

Do druhé půle vstoupili náporem domácí, první gólovou šanci ale měly v 50. minutě Teplice. Pavlenka nejprve vyrazil Fillovu střelu, následně si skvěle poradil i s hlavičkou nabíhajícího Kroba, který mohl dorážet, jenže před prázdnou brankou netrefil míč.

V 53. minutě se blýskl i hostující gólman, když vyrazil Škodovu hlavičku.

Kouč Šilhavý se pokusil oživit ofenzivu a postupně nasadil čerstvé útočníky Van Burena s Teclem. Krátce po příchodu druhého z nich hlavičkoval Škoda, ale obránci srazili balon na roh.

Proti Plzni dala Slavia vítězný gól v 88. minutě a dnes jen o minut dříve. Z přímého kopu centroval opět Sýkora a střídající Vaněček si hlavou srazil míč do vlastní sítě.

Slavia tak doma porazila Teplice poprvé po třech zápasech a ani v osmnáctém soutěžním duelu pod koučem Šilhavým neprohrála. Teplice po první jarní porážce klesly na sedmé místo tabulky.