Slavia nestačila na Monako

22:49
PRAHA - Hráči pražské Slavie prohráli v dnešním zápase doma s Monakem 0:2. Oba góly zápasu vstřelil Mauolida.

Hráč AS Monako Francoise Modesto a Pavel Fořt ze Slavie Praha (v pozadí) před brankou Slávie. foto: Michal DoležalČTK

Francouzský tým má šest bodů a v tabulce se dostal před Slavii na druhé místo. Chtějí-li slávisté postoupit musí za dva týdny v Hamburku uhrát lepší výsledek než CSKA Sofia v Monaku.

Domácí fotbalisté proti zvučnému soupeři začali bez respektu a velkým tlakem. Již ve třetí minutě hlavičkoval v dobré pozici Piták, ale gólman Warmuz stačil vyrazit. Vzápětí se řítil na francouzského brankáře Vlček, ale jeho rána šla vysoko nad
břevno.

Hostující celek odpověděl efektivně. V jedenácté minutě využil Evra toho, že Mauolidu nechali domácí obránci zcela volného před Kozáčikem. Přesnou přihrávkou jej nasměroval do stoprocentní šance a hostující útočník bez problémů brankáře Slavie překonal.

To byla pro červenobílé studená sprcha, nicméně domácí se rychle otřepali a mnohem častěji se tlačili před branku knížecího klubu. V koncovce ovšem scházela přesnost a navíc výborně organizovaná obrana Monaka nedovolila domácím kombinovat před
šestnáctkou.

Po půlhodině nasadil z vlastní poloviny k velkému sólu Maurice-Belay. Ve sprintu s míčem u nohy se prosmýkl i mezi dvěma stopery, v poslední moment mu sebral gól doslova z kopačky pádem pod nohy Kozáčik.

Rázná obrana soupeře nekompromisně odvracela snahu Slavie a domácí si museli dávat veliký pozor hlavně na dvojici rychlých útočníků. Jakmile se dostali k míči Maurice-Belay či Mauolida, musela domácí obrana vyhlašovat stav nebezpečí. Nejblíže vyrovnání byla ve 38. minutě dvojice Vlček a Piták, ale ani jeden z nich na Hubáčkův centr za obranu ve skluzu nedosáhl.

Do druhého poločasu již nenastoupil obránce Latka, který byl po srážce s jedním soupeřovým hráčem v prvním poločase ošetřován. První půli sice dohrál, ale do druhé části zápasu jej nahradil Zábojník. Aktivnější byli i nadále domácí, ale s lehkou technickou střelou Jarolíma si Warmuz s jistotou poradil. Stejně tak dopadl i Pitákův pokus z dvaceti metrů.

Střelec vedoucí branky Mauolida se v 68. minutě řítil zcela sám na Kozáčika, ten však skvěle zachránil. Na druhé straně napřáhl z dvaceti metrů Hrdlička, ale těsně minul. Domácí obránci se však nepoučili a v 71. minutě po dlouhém odkopu pustil na
půlící čáře Zábojník do dalšího sóla Mauolidu, a ten již tentokrát na Kozáčika vyzrál a potvrdil výhru francouzského mužstva. V závěru ještě Piták střílel nad a Kozáčik ještě jednou zmařil další nebezpečnou střelu Mauolidy.

Témata: Monako, Hamburk, CSKA