Slavia je ve čtvrtfinále poháru, Varnsdorf vyřadila o gól

19:57aktualizováno  20:05
PRAHA - Fotbalisté Jablonce, pražské Slavie a Dukly se po Mladé Boleslavi stali dalšími postupujícími do čtvrtfinále Poháru České pošty. Obhájce triumfu Baumit zvítězil v odvetě osmifinále na půdě druholigového Ústí nad Labem 2:0 a po výhře 1:0 z domácího utkání prošel do jarních bojů. Slavia po hubeném vítězství 1:0 přešla přes druholigový Varnsdorf a Dukla v Příbrami potvrdila triumfem 2:1 jasnou výhru 4:0 z prvního utkání na Julisce.

Slavia - Varnsdorf foto: MAFRA Jiří Schubert

Repríza loňského osmifinále znovu vyzněla pro jabloneckého ligového favorita, byť měl tentokrát Jablonec s aktuálně pátým týmem druhé nejvyšší soutěže více práce než před rokem, kdy postoupil do vysokých výhrách 7:1 a 5:0.

Kouč Baumitu Roman Skuhravý po těsném domácím vítězství 1:0 nasadil většinu opor a právě jedna z nich kapitán Piták nasměroval hosty k výhře, když se po půlhodině prosadil hlavou po Vošahlíkově centru. Ústí v první půli drželo krok, Smola však trefil jen tyč Valešovy branky a po přestávce v 76. minutě stvrdil jabloneckou výhru Vošahlík.

"Důležité je, že jsme postoupili. Nacházíme se ve složitější situaci a každý dílčí úspěch je pro tým významný. Hráli jsme poněkud profesorský fotbal, nyní máme dva dny na to, abychom se dobře připravili na důležitý ligový zápas v Plzni," uvedl jablonecký trenér Skuhravý.

Jeho svěřenci se ve čtvrtfinále na jaře utkají s Mladou Boleslaví, což bude repríza finále minulého ročníku. "Je to zajímavá skutečnost, ale pro nás je teď podstatný závěr ligového podzimu," dodal kouč Severočechů.

Slavia se v pátek dočkala v lize proti Bohemians 1905 premiérové výhry pod novým koučem Miroslavem Koubkem, v odvetě proti Varnsdorfu ale herní vzestup příliš nepotvrdila. Po remíze 0:0 v úvodním utkání sice brzy získala vedení, když se už po sedmi minutách trefil Mičola, v dalším průběhu ale nijak výrazně nedominovala.

Šestý celek druhé ligy v Edenu několikrát zahrozil, a kdyby byl důraznější ve finální fázi, mohl sahat po senzaci. Domácí v druhé půli neproměnili dvě slibné šance a nakonec se strachovali o postup až do konce.

Dukla byla před příbramskou odvetou ve výborné pozici, a tak mohl trenér Luboš Kozel šetřit některé obvyklé opory jako útočníky Pospěcha s Marešem nebo kapitána Gedeona. I domácí nastoupili v pozměněné sestavě, jen na lavičce například zůstal kapitán a gólman Hruška, útočník Švancara nebyl ani tam.

Pražany poslal v Příbrami do vedení v desáté minutě po dorážce hlavičkující Ouedraogo z Burkiny Faso. Krátce po přestávce sice po rohovém kopu vyrovnal obránce Mišůn, ale v 66. minutě vrátil hostům vedení Španěl Néstor, který přehodil gólmana Štěpanovského.

"Celý zapas byl o tom, koho to bude déle bavit. Byly tam pasáže, které byly velmi dobré od nás, pasáže, kde jsme byli víc pasivní. Nebyl jsem spokojený s pár věcmi směrem do ofenzivy, ale od 60. minuty jsme byli lepší, měli jsme tam další šance a mohli vyhrát větším rozdílem," řekl trenér Dukly Kozel.

Ve středu se hrají další dvě osmifinálové odvety poháru Jihlava - Olomouc a Brno - Žižkov.

Odvetné zápasy osmifinále Poháru České pošty:

Slavia Praha - FK Varnsdorf 1:0 (1:0)
Branka: 7. Mičola. Rozhodčí: Orel. První zápas: 0:0, postoupila Slavia.

Slavia: Rakovan - Dostál, Škoda, Dobrotka, Neves - Gecov - Mičola (87. Škutka), Lička, Kisel (65. Zmrhal), Nitrianský - Juhar (78. Prošek). Trenér: Koubek.

1. FK Příbram - Dukla Praha 1:2 (0:1) Branky: 55. Mišůn - 10. Ouedraogo, 66. Néstor. Rozhodčí: Lerch. První zápas: 0:4, postoupila Dukla.

Příbram: Štěpanovský - Krbeček, Hájovský, Andrejevič, Pleško - Krameš (78. Videgla), Tarczal, Mišůn, Mašán, Brandner (78. Barák) - Stratil (73. Řezníček). Trenér: Čuhel.

Dukla: Kučera - Romera (46. Božič), Štetina, Vorel (74. Jeřábek), Matěj Hanousek - Ouedraogo, Marek Hanousek, Kalouda - Néstor, Marek, Vrzal (64. Malý). Trenér: Kozel.

FK Ústí nad Labem - Baumit Jablonec 0:2 (0:1)
Branky: 30. Piták, 76. Vošahlík. Rozhodčí: M. Paták. První zápas: 0:1, postoupil Jablonec.

Jablonec: Valeš - Rossi, Kysela, Beneš, F. Novák - Loučka, Kubista - Kopic (46. Vukadinovič), Piták (68. Vaněk), Vošahlík - Třešňák (80. Hubník). Trenér: Skuhravý.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.