Slavia si i přes prohru s Borisovem zajistila evropské poháry, rozhodl gól Škody

20:50aktualizováno  21:05
BORISOV/PRAHA - Slávističtí fotbalisté mají pro začátek splněno. V odvetě 3. předkola Ligy mistrů sice v Borisově prohráli 1:2, ale k postupu do další fáze kvalifikace jim to těsně stačilo. I kdyby v druhé polovině srpna v play-off neuspěli, na podzim si zahrají základní skupinu Evropské ligy.

Slávistická radost z gólu Milana Škody. foto: AP/ČTK

Bolelo to, dřelo to, na jejich hru nebyl hezký pohled, ale na jeden z letošních cílů slávisté dosáhli. Postup do 4. předkola Ligy mistrů jim zajistil gól na hřiště soupeře, protože celkové skóre z dvojzápasu s Borisovem bylo 2:2.

Utkání BATE-Slavia jsme sledovali živě

Dal ho kapitán Milan Škoda, který skóroval už minulý týden v úvodním utkání v Praze. To proměnil penaltu, v Bělorusku se trefil krásnou hlavičkou po rohovém kopu.

Přiživil nejen sen o Lize mistrů, ale klubu přinesl i 148 milionů korun. To je částka za účast v play-off plus bonus za základní skupinu Evropské ligy.

Byla to poslední akce první půle. Než Danny poslal míč před bránu, nizozemský sudí si zavolal domácího stopera Buljata a upozornil ho, že si při bránění Škody musí počínat čistě.

Slávistický útočník vzápětí využil toho, že ho při centru nikdo rukama nedržel, uvolnil se a krásnou hlavičkou ke vzdálenější tyči vyrovnal na 1:1. V euforii se rozběhl k lavičce náhradníků a po trávě se sklouzl po kolenou. Přinesl obrovskou radost.

V tu chvíli totiž domácí museli vyhrát o dvě branky, aby českého mistra vyřadili. Ne že by to nebylo nereálné, ale složité určitě.

Odvetné utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

BATE Borisov - Slavia Praha 2:1 (1:1)

Branky: 6. Signěvič, 46. Stasevič - 44. Škoda. Rozhodčí: Van Boekel - Schaap, Van de Ven (všichni Niz.). ŽK: Milunovič, Stasevič (oba Borisov). Diváci: 12 436. První zápas: 0:1, postoupila Slavia.

Škodův gól měl přinést do slávistických řad uklidnění, úlevu, některé slávisty snad zbavit i nervozity.

Slavia totiž v Borisově nezačala dobře a po pěti minutách prohrávala. Mohla za to série chyb v defenzívě. Ve středu hřiště se nejdřív nedohodli Ngadeu s Rotaněm. Následný odkop domácího obránce přeletěl Deliho, který nestíhal Signeviče. A všechno dovršil brankář Laštůvka, který vyběhl daleko z brány a domácí útočník ho hlavou přehodil. Jinou možnost zakončení totiž ani neměl.

Nepovedený začátek s týmem na chvíli zatřásl, někteří hráči znervózněli, nejvíc to bylo znát na Frydrychovi s Jugasem.

Domácí sice útočili málo, ale o to víc nebezpečněji. Ivanič obešel tři hráče, ale střílel vedle. Poté dostal míč osmnáct metrů od brány, střílel jen do středu brány.

Fanoušci Slavie byli v Bělorusku hodně slyšet.
Milan Škoda v akci.

Hosté si postupně vytvořili velkou převahu, ale šance si vypracovat nedokázali. Hrozili jen z nákopů do vápna, po závarech a standardkách. A právě poslední roh poločasu jim přinesl radost. Jenže trvala jen přes přestávku, z druhého poločasu uběhlo 29 vteřin a domácí po zmatcích v obraně znovu vedli.

Borisov pak celou dobu útočil, vytvořil si pár nadějných možností. Slávisté někdy se štěstím, jindy se s vypětím všech sil ubránili. Báli se až do poslední vteřiny čtyřminutového nastavení. Bomba Ivaniče v čase 93:15 těsně minula vzdálenější tyč.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...