Sparta vyhrála popáté v řadě, Vary vychytal Melicherčík

17:44aktualizováno  20:47
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty vyhráli ve 40. kole extraligy na ledě Karlových Varů 2:0 a po páté výhře za sebou pokračují v útoku na první šestku. Vítěznou trefu Pražanů vstřelil pět vteřin před koncem první třetiny obránce Petr Gřegořek, který přišel do Sparty v polovině listopadu právě z Energie. Slovenský gólman Marcel Melicherčík si při svém druhém startu v nejvyšší soutěži od začátku zápasů připsal premiérové čisté konto.

Sparta (Melicherčík) foto: ČTK

Od úvodního buly bylo vidět, že se Sparta v současné době nachází v herní pohodě. Vytvářela si tlak a Milam s Brošem tvrdými střelami prověřili pozornost domácího gólmana Závorky. Na druhé straně vychytal Doležalův únik. Další možnosti už měla Sparta. V 10. minutě naskočil z trestné lavice Jánský, ale Závorka jeho střelu zlikvidoval.

Karlovy Vary - Sparty 0:2

Branky a nahrávky: 20. Gřegořek (P. Ton, Tenkrát), 24. J. Hlinka (Tenkrát, Jánský). Rozhodčí: Trombík, Mikula - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 3381.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, J. Doležal, Roman Vlach - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, Skladaný.

Sparta: Melicherčík - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev, D. Kočí - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman.

Potom si opět Jánský elegantně položil Noska, ale svojí zamířil mimo Závorkovu branku. Hosté se ale do pauzy dočkali vedení, když přesilovou hru využil Gřegořek.

Sparta byla i nadále lepší a ve 24. minutě zvýšila náskok. Tenkrát po křídle zatáhl puk a jeho nahrávku zužitkoval Hlinka. Domácím se nedala upřít snaha, ale nedokázali si vypracovat větší brankovou příležitost a střely z dálky s přehledem likvidoval Melicherčík.

Ke snížení nepomohly domácím ani tři přesilové hry. Když už se Západočeši v závěru druhého dějství do branky trefili, tak si střelec Zaťovič pomohl vysokou holí.

V závěrečné třetině nepustili Pražané Karlovarské do tlaku a s přehledem si hlídali dvoubrankový náskok. Domácí tým prakticky k ničemu nepustili a Melicherčík se i s pomocí výborně hrajících sparťanské defenzívy dočkal nuly. Sparta tak proti Karlovým Varům na třetí pokus v sezoně poprvé bodovala.

Nedělní výsledky 40. kola

HC Slavia Praha - PSG Zlín 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Hertl, 23. Žejdl (Alinč, Krenželok), 61. Kolařík (Kempný, P. Jelínek) - 23. Holík (O. Veselý, Okál), 30. Leška (Balaštík). Rozhodčí: Hodek, Souček - Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 3:4, navíc Klhůfek (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6647.

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 1:2n (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Huna (Roman, Svačina) - 24. L. Květoň (L. Kohn), rozhodující nájezd Šimánek. Rozhodčí: Hradil, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc Suja (České Budějovice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 5271.

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Divíšek (Bičánek), 18. Valach (Dlouhý, Petrovický), 40. H. Zohorna (Čermák, J. Hruška), 42. J. Hruška (Čermák, H. Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 2:1n (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávka: 18. Kubát, rozhodující sam. nájezd Lukeš - 27. Gulaš (Vlasák). Rozhodčí: Jeřábek, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:5, navíc Gula (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4185.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. M. Hořava (Majeský, Kuchler), 25. Kuchler (M. Hořava). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bádal, Svoboda. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 4102.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...