Slavia dokonala neuvěřitelný obrat a vyhrála v Plzni po prodloužení

20:03
PRAHA/PLZEŇ - Hokejisté pražské Slavie ve 21. kole Tipsport extraligy vyhráli na ledě Plzně po prodloužení 4:5. Sešívaným se podařilo vyrovnat v rozmezí 54. a 58. minuty, když díky třem trefám poslali zápas do prodloužení. V něm po návratu z trestné lavice rozhodl utkání Petr Kadlec.

Radost hokejistů Slavie. foto: ČTK

Plzeň proti Slavii přichystala tři nové posily. Kvůli absenci Martina Straky, který se stále rehabilituje po artroskopické operaci kolena, a Michala Sýkory, jenž přestoupil do do KHL, přišlo trio Duda, Haman, Plášek.

Duda je v Plzni prozatím na jednozápasový střídavý start z Chomutova a Haman s Pláškem posílili Indiány ze Znojma. Naopak v sestavě Slavie se už neobjevil Daniel Branda, neboť hájí barvy italské Cortiny.

A první třetina patřila právě posilněné domácí Plzni, branky se dočkala už v páté minutě. Když na trestné lavici pykal pozdější hrdina Petr Kadlec, dorazil Vostřákovu střelu za záda brankáře Kopřivy Vlasák - 1:0. Spolupráce těchto dvou zkušených harcovníků se v gól přetavila také o devět minut později. Vlasák našel ve středním pásmu nehlídaného Vostřáka, a ten už příklepem vstřelil druhou branku utkání.

První dvacetiminutovka tak jasně vyzněla ve prospěch domácích.

Plzeň - Slavia (radost hokejistů Plzně).

Střelecké trápení červenobílých pokračovalo i po první siréně, ba co víc. Ve 23. minutě už na ukazateli skóre svítil stav 3:0. Křížnou přihrávku Dvořáka přes útočné pásmu zužitkoval Heřman a gólman Kopřiva se pro puk natahoval marně.

Naděje pro Slavia vysvitla v polovině utkání. Při vyloučení Heřmana nejprve nastřelil obránce Kadlec tyč Mazancovy svatyně, poté už jeho pas umístil pod horní víko plzeňské brány Tomáš Svoboda - 1:3.

Sešívaní se z vstřeleného gólu neradovali dlouho, protože o tři minuty později vrátil Západočechů tříbrankový náskok Vostřák.

Zápletka, na první pohled vyrovnaného utkání, přišla v posledních sedmi minutách třetí třetiny. Vše po výborné přihrávce Jaškina odstartoval Krenželok, když přesnou střelou k tyči snížil. V čase 55:36 pokračoval ve stíhací jízdě jízdě Růžička a dvě minuty po třetím slávistickém gólu vyrovnal Krenželok, utkání poslal do prodloužení.

V něm po nedovoleném zákroku Kadlece začala Slavia v oslabení, které ubránila. Po návratu z trestné lavice napřáhl na modré čáře právě Petr Kadlec a propálil vše, co mu stálo v cestě. Slavia během deseti minut otočila nepříznivý duel na ledě Plzně a ze západu Čech si odváží dva body za výhru po prodloužení 5:4.

Hokejová Tipsport extraliga - 21. kolo

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 4:5 po prodloužení (2:0, 2:1, 0:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Vlasák (Vostřák), 14. Vostřák (Vlasák, Kovář), 23. M. Heřman (Dvořák), 31. Vostřák (Kovář) - 28. Svoboda (Kadlec, Růžička), 54. Krenželok (Jaškin, Kadlec), 57. Růžička (Vondrka), 58. Krenželok (Štefanka, Žižka), 64. Kadlec. Rozhodčí: Baluška (SR), Möllner - Charvát, Svoboda. Vyloučení: 7:6, navíc Doležal (Slavia) 5 min a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 6112.

HC Vagnerplast Kladno - Bílí Tygři Liberec 5:3 (2:0, 1:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 10. Toman (S. Treille, Kalla), 17. S. Treille (Kalla), 39. S. Treille (Mrázek, Kalla), 50. Mrázek (Bílek, Bicek), 60. Kotrla (Patera, Eberle) - 43. Bárta (Ondřej), 47. Dušek (Nedvěd), 58. M. Hořava (Vak, Nedvěd). Rozhodčí: Konc, Rudý (oba SR) - Bejček, Rozlílek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1998.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...