Slavia derby se Spartou rozhodla během sedmadvaceti sekund

18:46aktualizováno  20:36
PRAHA - V 17. kole Tipsport extraligy bylo na programu druhé pražské derby letošní sezony, tentokrát ho hostila libeňská O2 arena. Slavia si vytvořila dvoubrankový náskok už v první třetině, když využila nedisciplinovanost hostů. Sparta dokázala v 53. minuta rovněž v přesilové hře snížit, ale to bylo z její strany vše. Sešívaní si tak z druhého derby odnášejí plný bodový zisk.

Ilustrační foto. foto: ČTK

Druhé vzájemné měření těchto celků začalo slavnostně. S kariérou se rozloučil bývalý vynikající hráč Josef Beránek, který v sešívaném dresu vybojoval dva mistrovské tituly. Jako obrovské poděkování mu klub Hc Slavia pověsil pod strop O2 areny památeční dres - VÍCE O ROZLUČCE ZDE

Rozlučka s touto ikonou slávistického i českého hokeje měla pozitivní vliv na červenobílé. Ti hráli aktivněji a sprškou střel zaměstnali brankáře Pöpperleho. "Začali jsme lépe, měli jsme lepší pohyb a vynutili si přesilovky. Zaplaťpánbůh jsme jednu proměnili," hodnotil asistent Slavie Čelanský.

Gólu se dočkali až v 15. minutě první třetiny. Dvojnásobnou početní výhodu využil Lukáš Endál, když přízemní střelou z ostrého úhlu zaskočil sparťanského gólmana - 1:0. Na Sparťany spadla deka a chvíli nevěděli, co se s nimi děje. Po sedmadvaceti sekundách od Endálovy branky se červenobílí radovali podruhé. Pavel Kolařík od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Po první třetině tak na ukazateli skóre svítil stav 2:0 pro domácí.

Slavia - Sparta (Svoboda a Pöpperle).

Ve druhé části tempo opadlo, byla to především taktická bitva o střední pásmo. Oba brankáři moc práce neměli a co na ně šlo, to bez problémů lapili. Nejblíže ke gólu se přiblížil Tomáš Kůrka, ale před odkrytou bránou ho vyrušil Holec. Na druhé straně se v brejku ocitl slávistický kanonýr Tomáš Svoboda, jehož blafák přečetl brankář Pöpperle.

Taktická bitva pokračovala i ve třetí části. Vše až zlomila branka Sparty. Petr Ton v čase 52:04 využil dvojnásobnou početní výhodu, čímž vykřesal pro Holešovické naději.

Po této brance s hrálo téměř bez obran, oba brankáři museli předvést svůj um. Kopřiva překazil vyrovnání Kůrkovi a Pöpperle vychytal blafák agilního Jaškina.

Sparta v poslední minutě se ani k závěrečnému náporu nedostala, neboť vyfasovala dvě trestné minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. "Ve třetí třetině jsme si gól zasloužili, snažili jsme se dostat do tlaku a dostat zápas minimálně do remízy a prodloužení. Slavia však dobře bránila a nás tam pak zabrzdila taktická chyba v úplném závěru, takže jsme se ani nedostali k power play," okomentoval sparťan Radim Rulík. Slavia si výsledek pohlídala a z derby si připisuje tři body.

Tipsport extraliga - 17. kolo

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Endál (Žižka, Kadlec), 16. Kolařík (Tomica, Jaškin) - 53. Ton (Výborný, Gulaši). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 9559.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Koma (Brabenec), 36. Balej (R. Hruška, Kvapil), 42. Veselý (Jaroslav Svoboda), 52. Erat (Zubíček, Hubáček) - 10. Balán (Holík), 39. Rachůnek (Důras, T. Sýkora). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:9, navíc Protivný - Köhler oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 7200.

HC Eaton Pardubice - HC Benzina Litvínov 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Rákos (Špirko, Nakládal), 55. Pivko (Kolář I, Koukal), 56. Pineault (Mezei), 64. Pineault (Špirko) - 20. Kracík, 29. Černošek (Kracík), 50. Lukeš. Rozhodčí: Minář, Smitka - Jílek, Jindra. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 8852.

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Malík (Káňa, Tomas), rozhodující nájezd Pohl - 48. Skuhravý (Melenovský, Čutta). Rozhodčí: Müllner (SR), Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4482.

HC Vagnerplast Kladno - HC Oceláři Třinec 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Patera (S. Treille, Toman) - 6. McGregor (Hudec), 30. Hrňa (Krajíček, Polanský), 56. M. Růžička (Orsava, Peterek). Rozhodčí: R. Polák, Šindler - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 2218.

BK Mladá Boleslav - HC Mountfield České Budějovice 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. A. Padělek (Vrbata), 13. Bahenský (Nouza, Tvrdík) - 18. Kašpařík (M. Tůma). Rozhodčí: Hodek, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:11, navíc Gulaš (Č. Budějovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 3280.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Lammers (Straka, Modrý), 34. Jan Kovář (Vostřák, Modrý), 45. Straka (Johnson, Lammers) - 12. Trončinský (Nedvěd), 53. Dušek (Nedvěd, Kudrna). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 5440.