Slalom ve Schladmingu vyhrál Hirscher, Krýzl 24.

22:09
SCHLADMING - Rakušan Marcel Hirscher vyhrál slalom Světového poháru pod umělým osvětlením ve Schladmingu a připsal si šesté vítězství v sezoně. Český lyžař Kryštof Krýzl obsadil 24. místo a v pátém závodu po sobě bodoval.

Hirscher. foto: iDNES.tv

Pro dvaadvacetiletého Hirschera pokračoval dnešním triumfem událostmi nabitý měsíc. Nejprve jako druhý lyžař od legendárního Ingemara Stenmarka vyhrál první tři závody SP v novém kalendářním roce, pak však nedokončil slalomy ve Wengenu a Kitzbühelu, za něž dnes dostal pokutu, protože po chybě pokračoval v jízdě. Navíc se ocitl v podezření, že při triumfu v Záhřebu neprojel brankou, to se však nepotvrdilo.

Za prvním vítězstvím na rakouské půdě si Hirscher dojel díky vynikajícímu prvnímu kolu, po němž měl v čele náskok 75 setin sekundy. V druhém kole za hustého sněžení sice za soupeři zaostal, přesto uhájil první místo před Italem Stefanem Grossem. Ten ztratil 22 setin, o dalších sedm setin zpět byl vítězův krajan Mario Matt.

Kosteličovi scházela setina

O setinu unikly stupně vítězů Chorvatovi Ivicu Kosteličovi, jenž v neděli v Kitzbühelu vystřídal Hirschera v čele SP. Držitel velkého glóbu za minulou sezonu vede po dnešku před mladým Rakušanem o 80 bodů.

Pětadvacetiletý Krýzl postoupil z prvního kola jako pětadvacátý. Druhá jízda se mu nepovedla, udělal dvě větší chyby, přičemž při té druhé se téměř zastavil, a po dojezdu byl poslední. Šest jeho soupeřů nicméně druhé kolo nezvládlo, takže Krýzl své postavení ještě vylepšil a získal sedm bodů. Na Hirschera ztratil celkem 3,70 sekundy.

Další dva čeští slalomáři zůstali před branami druhého kola a nebodovali. Filip Trejbal obsadil 38. místo, Martin Vráblík vypadl.