Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Šlágr velkoklubů v Anglii: Chelsea zdolala City díky gólu v nastavení

19:21aktualizováno  20:06
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea s brankářem Petrem Čechem zdolali ve šlágru devátého kola anglické ligy Manchester City 2:1 a udrželi druhé místo tabulky. Sunderland porazil 2:1 Newcastle a díky prvnímu vítězství v sezoně opustil poslední příčku.

Torres slaví gól proti City foto: Reuters

Reprezentační brankář Čech si připsal 445. start za Chelsea a dostal se na šesté místo klubových tabulek, o které se dělí s bývalým anglickým reprezentantem Dennisem Wisem. Z aktivních spoluhráčů jsou před ním John Terry (587) a Frank Lampard (621), rekord drží Ron Harris se 795 starty za "Blues" z let 1961-80.

9. kolo

• Sunderland - Newcastle 2:1 (5. Fletcher, 84. Borini - 57. Debuchy)
  • Chelsea - Manchester City 2:1 (33. Schürrle, 90. Torres - 49. Agüero)
  • Swansea - West Ham United 0:0
  • Tottenham - Hull 1:0 (80. Soldado z pen.)

První gól v opatrné první půli přišel ve 33. minutě, kdy předvedl sólovou akci po pravém křídle Fernando Torres a předložil přihrávku před prázdnou branku Andrému Schürrlemu. Manchester City však vyrovnal hned po přestávce, kdy Samir Nasri poslal za obranu Sergia Agüera a argentinský útočník zamířil nechytatelně pod břevno Čechovy branky.

Chelsea poté přestála několik šancí soupeře, český brankář se nejvíc vyznamenal proti střele Davida Silvy v 65. minutě. Londýnský tým tak ani v devátém kole neinkasoval v utkání víc než gól a naopak v závěru udeřil. Obránce Matija Nastasič se nedohodl s brankářem Joem Hartem, kterého místo malé domů přehlavičkoval a míč poslal do běhu Torresovi, který rozhodl.

Tottenham díky pokutovému kopu Roberta Soldada z 80. minuty porazil Hull a vybojoval šesté vítězství v ročníku, z toho počtvrté šlo o triumf 1:0. I ostatní dvě tříbodová utkání navíc "Kohouti" odehráli bez inkasovaného gólu.

Sunderland, v jehož základní sestavě chyběl po třech kolech obránce Ondřej Čelůstka, otevřel skóre v páté minutě díky signálu po rohovém kopu, na jehož konci byl Steven Fletcher. V 57. minutě ale vyrovnal neobsazený Mathieu Debuchy a dal svůj první gól za Newcastle.

Český reprezentační obránce se dostal na hřiště v 76. minutě a byl tak u rozhodujícího gólu, o který se postaral premiérovou brankou od příchodu na hostování z Liverpoolu útočník Fabio Borini. Sunderland ukončil sérii šesti porážek a na poslední místo odsunul Crystal Palace.

"Doufám, že ten gól změní naši sezonu. Byl to výjimečný zápas, skórovat v derby je neuvěřitelné. Když budeme pokračovat, můžeme jít tabulkou nahoru," uvedl po utkání Borini.