Šlágr s United rozhodl hattrickem Eto'o a Chelsea dál útočí na čelo

Petr Čech

19:04
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Chelsea porazili ve 22. kole anglické ligy doma obhájce titulu Manchester United 3:1 zásluhou hattricku Samuela Eto'a a zůstávají v kontaktu dvou bodů s lídrem tabulky Arsenalem. Naopak Manchester ztrácí na čelo už 14 bodů. Český brankář Chelsea Petr Čech chytající před zraky reprezentačního kouče Pavla Vrby byl při jediném inkasovaném gólu bez šance zasáhnout.

Samuel Eto'o z Chelsea foto: ČTK/AP

"Tento výsledek znamená, že Manchester je asi ze hry o titul. Matematicky má ještě šanci, ale bude to mít těžké. Jeden tým může zkolabovat, ale ne tři týmy zároveň," řekl trenér Chelsea José Mourinho, který si připsal 100. ligové vítězství na lavičce Chelsea.

Stačilo mu na to 142 zápasů, což je nejlepší výkon v historii. Dosavadní rekordman a bývalý kouč Manchesteru United Alex Ferguson potřeboval na pokoření milníku o 20 zápasů více.

Anglická liga - 22. kolo:

• Swansea - Tottenham 1:3 (78. Bony - 35. a 71. Adebayor, 54. vlastní Chico)
  • Chelsea - Manchester United 3:1 (17., 45. a 49. Eto'o - 78. Hernandéz).

Čech hned na začátku podržel svůj tým po šanci Younga. Jinak však nemusel vytahovat těžší zákroky, jelikož United se v útoku příliš nedařilo. Naopak Chelsea byla v útoku hodně nebezpečná, a to především zásluhou zkušeného Kamerunce Eto'a.

Čtyřnásobný nejlepší hráč Afriky zazářil zejména v 17. minutě, kdy po individuální akci vyslal tvrdou střelu a i díky mírné teči jednoho z obránců překonal brankáře De Geu. Těsně před poločasem pak zblízka doklepl míč do sítě po přihrávce Cahilla a ve 49. minutě završil hattrick dorážkou.

"Většinou si vytváříme šance, ale máme problém s jejich proměňováními. Dnes se nám povedlo skórovat z první střely. Samuel ukázal, že se vrací do formy, kterou měl v nejlepších letech," konstatoval Mourinho.

Včerejší zápasy v Premier League

Manchester už se zmohl jen na snížení, když Jonesův střílený centr zblízka tečoval do branky na hranici ofsajdu stojící Hernandéz. Ten předtím napadáním zavařil Čechovi, který si při rozehrávce zkomplikoval život, ale souboj s Hernandézem vyhrál a skluzem na brankové čáře zabránil gólu.

"To bylo na infarkt, když Čech dribloval s míčem na brankové čáře, ale zvládl to," řekl Mourinho.

V závěru hráči Manchesteru ztráceli nervy a výsledkem bylo vyloučení Vidiče. United nedokázali porazit Chelsea už v šestém utkání za sebou. Navíc v této sezoně v devíti zápasech proti osmi nejlepším týmům tabulky získali pouhých pět bodů.