Skvělý výsledek. Liberec senzačně vyhrál v Udine 3:1

20:39aktualizováno  22:47
Senzační výsledek. Liberečtí fotbalisté se bránili, třikrát zaútočili, třikrát vystřelili na bránu a dali tři góly. V úvodním utkání play-off Evropské zvítězili v Terstu nad favorizovaným Udine 3:1 a jsou krok od skupinové fáze.

Rybalka vstřelil na Udine krásný gól. foto: ČTK

Liberečtí měli štěstí, když soupeř zahazoval vyložené šance, trefil břevno a dvě tyče. Střely na bránu byly 16:3, mimo 9:2 a rohy 14:0. Nevídaná statistika vzhledem k výsledku.

Příští týden v domácí odvetě si Liberec může dovolit i porážku 0:2 a postoupí do základní fáze Evropské ligy. Udine potřebuje výhru o tři branky, případně 4:2, 5:3 atd. Ale pozor, před čtyřmi lety Liberec dokázal prohospodařit i skóre 3:0 z Bukurešti a vypadl.

Hosté udeřili v úvodech obou poločasů a v závěru. První a třetí góly padly po nádherných střelách levačkou ze střední vzdálenosti.

ON-LINE REPORTÁŽ

Nejdřív napřáhl z víc než dvaceti metrů Rybalka, nádherná střela se odrazila od břevna a zapadla do sítě. Ukrajinský záložník potvrdil svou formu: skóroval ve třech posledních zápasech Liberce.

Druhý gól dal čtyři minuty po přestávce Delarge. Kušnírův centr sice Rabušic minul, ale míč prošel na zadní tyč k volnému Delargovi. Třetí trefu obstaral Kušnír po brejku Fleišmana. Z pravé strany si přehodil míč na levačku a skvostně poslal míč pod břevno.

Liberec poprvé vedl od 16. minuty. Zaskočení domácí na chvíli vypadli z role, ale brzy si opět vytvořili tlak a do půle vyrovnali.

Kvůli rekonstrukci svého stadionu muselo Udine hrát na neutrálním hřišti v přímořském Terstu, ale nevypadalo to, že to italskému týmu vadilo.

Od začátku utkání byli domácí jasně lepší, soupeře přehrávali rychlostí, technikou, šikovností jednotlivých hráčů. Liberecké obraně se nedařilo zastavit Muriela, kolumbijský útočník se dvakrát krásně probil středem pole a pak z hranice vápna vypálil.

V 5. minutě trefil břevno, poté mu nebezpečnou ránu chytil Kovář. Další příležitosti měli hlavou Danilo či známý útočník Di Natale, který povedeně střílel z voleje. Di Natale také selhal, když byl na pravé straně vápna osamocený, ale jeho prudká rána letěla hodně vedle.

Nakonec se vyhlášený kanonýr postaral o vyrovnání, v 35. minutě se otočil kolem obránce, odcentroval na zadní tyč a dobíhající Silva se pohotově položil do míče. Jenže pak už neskórovali, byť příležitostí měli spoustu.

Vrcholem zmaru byl 53. minutě. Přízemní centr ze strany nejdřív Di Natale před prázdnou brankou minul, míč mu prošel mezi nohama a doputoval k volnému Lazzarimu. Ten si udělal kličku a z pěti metrů střílel do odkryté branky. Jenže trefil na čáře stojícího Kováče. Udine dál zoufale útočili a do rozhozené obrany dostalo v závěru třetí ránu.

Udinese Calcio - Slovan Liberec 1:3 (1:1)

Branky: 35. Gabriel - 16. Rybalka, 50. Delarge, 83. Kušnír. Rozhodčí: Hagen - Nebben, Lundberg (všichni Nor.). ŽK: Domizzi - Delarge, Kušnír.

Udine: Kelava - Heurtaux, Danilo, Domizzi - Basta, Alan, Pinzi (62. Zieliňski), Lazzari (62. Maicosuel), Gabriel - Muriel, Di Natale. Trenér: Guidolin.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey (84. Hušek), Pavelka - Delarge (90. Hadaščok), Rybalka, Frýdek (65. Šural) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.