Skvělý Řezáč byl ve finále lyžařských maratonů druhý, Bauer odpadl

12:57
AARE - Český fenomén populárních dálkových lyžařských běhů Stanislav Řezáč se umístil na skvělém druhém místě ve finále světové série Ski Classics ve švédském Aare. Předčil ho pouze domácí závodník Daniel Richardsson.

Český dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč foto: ČTK

Čech ve službách silného norského týmu Centric se při poslední velké akci letošní zimy, v běhu Aarefjellsloppet na 61 kilometrů, od počátku držel v popředí pelotonu.

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč

Zprvu byla velmi aktivní i naše lyžařská jednička Lukáš Bauer, ten však později odpadl a nakonec dojel až 46. s odstupem 11 minut. Ještě daleko za ním pak přijel Martin Koukal.

Klíčový nástup se podařil v poslední čtvrtině závodu švédskému lyžaři Danielu Richardssonovi. Ujel všem soupeřům a osamocený dojel až do cíle na jezeře ve švédském zimním středisku Aare.

Pole za ním se také roztrhalo a v do cíle přijížděla poslední skupinka čtyř maratonců. Z ní nejdříve odpadl velký favorit Nor Johan Kjolstad a ve finiši pak zbylé soupeře mohutnými soupaži přesprintoval Stanislav Řezáč.

Český maratonec se tím zároveň posunul na čtvrté místo celkového pořadí prestižního seriálu Ski Classics.

Aarefjällsloppet, dálkové lyžování, Švédsko (61 km klasika)

Muži: 1. Richardsson (Švéd.) 2:44:41,8, 2. Řezáč -1:16,2, 3. A. Aukland -1:16,7, 4. Kjölstad -1:17,3, 5. Dahl (všichni Nor.) -1:41,6, 6. Svärd (Švéd.) -2:01,1, ...46. Bauer -11:20,8.

Ženy: 1. Kallaová (Švéd.) 3:09:21,3, 2. Niskanenová (Fin.) -56,5, 3. Norgrenová (Švéd.) -2:37,8, 4. Bonerová (Švýc.) -3:08,7, 5. Wikénová (Švéd.) 3:08,8, 6. Nilsenová (Nor.) -5:00,2.