Skvělý obrat! Strýcová zlomila Vandewegheovou a v Birminghamu si zahraje o titul

16:32
BIRMINGHAM - Tenistka Barbora Strýcová postoupila na trávě v Birminghamu podruhé v sezoně do finále turnaje WTA. Česká reprezentantka, jenž na zdejším turnaji hrála o titul už v roce 2014, zdolala v semifinále navzdory katastrofálnímu začátku Američanku Coco Vandewegheovou za dvě hodiny a 11 minut 2:6, 6:4, 6:3.

Barbora Strýcová si v této sezóně zahraje druhé finále WTA foto: Reuters

O druhý titul v kariéře se třicetiletá Strýcová utká s další Američankou Madison Keysovou, kterou v předchozích třech vzájemných duelech porazila jen jednou. Sedmá nasazená hráčka vyřadila turnajovou pětku Carlu Suárezovou ze Španělska rovněž ve třech setech 3:6, 6:3, 7:6 a v příštím týdnu se poprvé v kariéře posune do elitní desítky pořadí WTA.

„V posledních třech týdnech jsem s ní (Keysovou) dvakrát prohrála, takže se prostě budu snažit hrát co nejlépe a něco oproti minulým zápasům změnit,“ uvedla Strýcová k plánu na nedělní finále. „Bude to ale úplně něco jiného, protože se utkáme na trávě,“ dodala s odkazem na předchozí antukové porážky.

Třicátá tenistka světového žebříčku nastoupila k duelu s Vandewegheovou se zatejpovaným pravým stehnem a zdálo se, že si na ní páteční nahuštěný program vybral svou daň. Třikrát přišla o podání a prohrávala už 0:5. Hrozbu kanára zažehnala úspěšným brejkem a následně poprvé udržela vlastní servis, set už ale nezachránila.

Také ve druhé sadě šla jako první do vedení soupeřka, Strýcová ale tentokrát dokázala okamžitě odpovědět a v desáté hře si dalším brejkem vynutila třetí set. V něm si vypracovala náskok 5:2 a duel mohla ukončit už v osmé hře při podání Američanky, ta ale první dva mečboly odvrátila. V dalším gamu už ale fedcupová šampionka na druhý pokus postup vybojovala.

Barbora Strýcová si na turnaji v Birminghamu zahraje o titul.

„Fyzicky to nebylo snadné. Ale pro ni to bylo stejné, odehrála (v pátek) dva zápasy. Psychicky to bylo taky těžké, ale zvládla jsem to o něco lépe,“ řekla Strýcová. „Musím říct, že to bylo jako na horské dráze. Coco hrála v prvním setu vážně dobře a hodně rychle, já se jen snažila udržet,“ uvedla česká tenistka s tím, že ve druhém setu se situace na kurtu začala trochu otáčet. „Bojovala jsem o každý bod a nakonec se to přiklonilo ke mně,“ dodala.

Strýcovou, jež v pátek odehrála kvůli skluzu, který v programu zavinil déšť, tři zápasy, dnes čeká ještě semifinále čtyřhry. Spolu s Karolínou Plíškovou hrají proti domácímu páru Naomi Broadyová, Heather Watsonová.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.