Skvělá Kvitová vyřadila Venus Williamsovou, v Tokiu je ve finále

11:16aktualizováno  14:01
TOKIO - Zahraje si o titul. Tenistka Petra Kvitová postoupila poprvé v kariéře do finále turnaje v Tokiu a má na dosah druhý triumf v sezoně. Sedmá nasazená česká hráčka v japonské metropoli otočila zápas s bývalou světovou jedničkou Venus Williamsovou a Američanku porazila po boji 3:6, 6:3, 7:6 za dvě hodiny a 24 minut.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: Reuters

Kvitová se ve finále střetne s Angelique Kerberovou, která porazila další bývalou první hráčku světa Caroline Wozniackou z Dánska 6:4 a 7:6. S německou tenistkou se Kvitová utkala loni třikrát a dvakrát s ní prohrála. "Cítím se skvěle a jsem opravdu nadšená z toho, jak jsem hrála. Bylo to vyrovnané o pár míčích a je paráda, že jsem prošla do finále," řekla Kvitová v rozhovoru na kurtu. "Hraje se mi tady moc dobře a už se těším na finále," uvedla.

Díky postupu do finále má Kvitová jistý návrat z 11. místa do elitní desítky světového žebříčku. Může být i sedmá. Také zvýšila své šance na účast na Turnaji mistryň.

V utkání tvrdých výměn s Williamsovou prokázala Kvitová zlepšený pohyb, ale i pevné nervy v důležitých momentech. Zároveň si dokázala pomoci výborným servisem a vítězné míče trefovala přesně a bez zbytečného rizika.

V prvním setu česká tenistka jako první přišla o servis. Ze stavu 0:2 ještě dokázala srovnat, na další brejk už ale neodpověděla. Ve druhé sadě Kvitová starší ze sester Williamsových nepovolila ani jeden brejkbol a sama udeřila ve čtvrté hře a vynutila si třetí set. Kvitová odehrála už jednatřicátý třísetový zápas v sezoně, což je nejvíce na okruhu WTA.

V rozhodujícím dějství si obě hráčky držely servis a každá odvrátila několik brejkbolů. Kvitová v závěru dvakrát zvládla těžkou situaci - za stavu 4:5 i 5:6 vždy vyhrála své podání čistou hrou. V tie-breaku pak Američanku převálcovala. Rychle vedla 6:0, první dva mečboly nevyužila, ale při třetím Williamsová chybovala. "Asi jsem byla trochu unavená," řekla třiatřicetiletá Američanka. "Ale nijak zásadně to zápas neovlivnilo. Navíc ona včera hrála hned dva zápasy, takže taky určitě cítila únavu," dodala.

Ve finále je letos Kvitová už počtvrté. V únoru v Dubaji získala svůj desátý titul na okruhu WTA v kariéře, v Katovicích a New Havenu prohrála.

Berdych je v Bangkoku v semifinále

Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Bangkoku do semifinále. Ve čtvrtfinále nejvýše nasazený hráč porazil 7:6 a 6:4 Lu Yen-Hsuna z Tchaj-wanu, který v předchozím kole vyřadil Lukáše Rosola.

O postup do třetího finále v sezoně si světová šestka zahraje s Gillesem Simonem. S francouzským soupeřem osmadvacetiletý Berdych prohrál tři poslední zápasy a celkově má se 14. hráčem žebříčku nepříznivou bilanci dvou výher a pěti porážek.

Berdych je jediným tenistou z elitní desítky pořadí ATP, který ještě letos nedokázal získat ani jeden titul. V únoru v Marseille prohrál ve finále s domácím Jo-Wilfriedem Tsongou, v březnu v Dubaji podlehl světové jedničce Novaku Djokovičovi ze Srbska.