Škrtelovi přišlápli hlavu, v 97. minutě šlágru trefil Liverpoolu bod

19:27
LONDÝN - V průběhu šlágru 17. kola anglické ligy mezi Liverpoolem a Arsenalem to vypadalo, že obránce domácích Martin Škrtel bude muset střídat. Slovenský bek ale ve hře pokračoval a v závěru hlavičkou rozhodl o remíze 2:2. V dalším zápase vyhrál Sunderland nad Newcastlem 1:0 díky gólu z poslední minuty.

Martin Škrtel je ošetřován poté, co mu Giroud přišlápl hlavu. foto: Reuters

Během druhého poločasu to s ním nevypadalo vůbec dobře. Stoperu Martinu Škrtelovi nechtěně stoupl na hlavu útočník Olivier Giroud, doktoři mu poté dlouho ošetřovali krvavý šrám.

Škrtel ale ze zápasu neodstoupil a v závěru se stal hrdinou střetnutí, když v sedmé minutě nastaveného času svou hlavičkou srovnal na konečných 2:2.

V prvním poločase byl Liverpool pohledem statistik aktivnější a ve 45. minutě svou snahu přeměnil na vedoucí branku. Z hranice šestnáctky se přesně k pravé tyči trefil Coutinho. Jenže euforie domácího publika neměla dlouhého trvání, ještě v nastavení první půle totiž srovnal Debuchy.

A v 64. minutě Arsenal dokonce stav zápasu otočil ve svůj prospěch. Po rychlé akci se k míči dostal Cazorla, který ho přesně poslal na Girouda, a ten nikým nehlídán nekompromisně zakončil.

Martin Škrtel je ošetřován poté, co mu Giroud přišlápl hlavu.
Martin Škrtel poté, co mu protihráč z Arsenalu šlápl na hlavu.
Martin Škrtel trefuje remízový gól.
Zafačovaný Martin Škrtel slaví vyrovnávací gól.

V závěru domácí museli hrát v deseti, protože Borini během dvou minut dvakrát uviděl žlutou kartu. Devět nastavených minut ale dokonale využili, když se v sedmé přidané minutě hlavou trefil Škrtel.

Sunderland vyhrál v lokálním derby hrabství Tyne and Wear nad Newcastlem 1:0 díky brance z poslední minuty. Duel rozhodl Adam Johnson jen okamžik poté, co na druhé straně téměř skóroval Moussa Sissoko. Newcastle od nedávného triumfu nad Chelsea prohrál třikrát za sebou ve všech soutěžích a je devátý.

Alan Pardew je prvním trenérem Newcastlu, který v prestižním derby prohrál čtyřikrát za sebou.

„Čtyřikrát v řadě podlehnout Sunderlandu, to je nálepka, které už se nezbavím. Nezbývá mi než ji přijmout,“ uvedl Pardew, jemuž se podařilo z osmi pokusů od roku 2010 porazit rivala jen jednou.

O sobotních zápasech 17. kola anglické ligy čtěte ZDE.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:

• Manchester City - Crystal Palace 3:0 (49. a 61. Silva, 81. Touré)
  • Aston Villa - Manchester United 1:1 (18. Benteke - 53. Falcao)
  • Hull - Swansea 0:1 (15. Ki Song-jung)
  • QPR - West Bromwich 3:2 (24. z pen., 48. a 86. Austin - 11. Lescott, 20. Varela)
  • Southampton - Everton 3:0 (38. vlastní Lukaku, 65. Pelle, 82. Jošida)
  • Tottenham - Burnley 2:1 (22. Kane, 36. Lamela - 28. Barnes)
  • West Ham United - Leicester 2:0 (24. Caroll, 56. Downing)
  • Newcastle - Sunderland 0:1 (90. Johnson)