Škrobáková má senzačně stříbro, Svoboda bronz

19:32
TURÍN - Halové mistrovství Evropy v Turíně začalo pro české atlety nad očekávání úspěšně. Zasloužili se o to překážkáři: Lucie Škrobáková vybojovala na šedesátimetrové trati senzačně stříbrnou medaili. Petr Svoboda, jenž přijel na šampionát s medailovými ambicemi, skončil třetí.

Škrobáková si běží pro stříbro. foto: ČTK

Oba se dnes navíc blýskli českým rekordem. Škrobáková, pro kterou byla úspěchem už samotná účast ve finále, se prodrala na druhé místo ve vynikajícím čase 7,95 sekundy. Sedmadvacetiletá atletka výrazně zlepšila vlastní český rekord, který měl dosud hodnotu o osm setin horší.

Titul získala Belgičanka Eline Beringsová, která byla jen o tři setiny rychlejší než Škrobáková.

Čtyřiadvacetiletý Svoboda vyrovnal svůj český rekord 7,55 sekundy už v semifinále. V boji o medaile mu nevyšel start, ale díky mohutnému finiši se probojoval poprvé v kariéře na velké akci na stupně vítězů. Závod vyhrál francouzský favorit Ladji Doucouré před Nizozemcem Gregorym Sedokem. Oba zaběhli čas 7,55, Svoboda za nimi zaostal o šest setin. Bronz uhájil o setinu před Britem Andym Turnerem.

Česká výprava tak má už po prvním soutěžním dnu v Turíně na kontě dvě medaile, čímž početně vyrovnala bilanci z předloňského šampionátu v Birminghamu. Tam zvítězil v sedmiboji Roman Šebrle a Denisa Ščerbová byla třetí v dálce.