Koudelka obsadil v Trondheimu páté místo

17:58aktualizováno  19:51
TRONDHEIM (Norsko) - Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil v dnešním závodu Světového poháru v Trondheimu páté místo. Zvítězil Japonec Daiki Ito, jenž vyhrál i předchozí závod na středním můstku v Lahti.

Roman Koudelka foto: ČTK

Dvaadvacetiletý Koudelka byl po skoku dlouhém 137 m v prvním kole čtvrtý a útočil na druhé stupně vítězů v ročníku. Na třetí místo ztrácel jen desetinu bodu. Ve druhém kole nicméně dva metry ubral a o jednu pozici klesl.

"První skok byl hodně stresující. Takhle nervózní jsem dlouho nebyl a nevím, proč to tak bylo, ale skok vyšel dobře. V druhém kole jsem byl o metr zpožděný na hraně, což mě stálo metry, i když to bylo v letu dobrý. S pátým místem jsem ale určitě spokojený," řekl ČTK Koudelka, který výrazně vylepšil nedělní 19. místo ze středního můstku v Lahti. "Tyhle dva závody jsem měl zcela odlišné pocity. V Lahti jsem byl bez motivace a odevzdaný a teď zase v plný energie. To je důležitý," uvedl.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Páté místo v individuálním závodu obsadil Koudelka popáté v sezoně, pátý byl i celkově na Turné čtyř můstků, kde stejně jako v Trondheimu startoval s číslem 55. "Už jsme se tomu s Davidem (trenérem Jiroutkem) smáli, že mě ta pětka provází sezonou, ale lepší by bylo, kdyby tam byla jednička," řekl skokan.

Na body v Norsku dosáhli také třetí muž z nedělního závodu v Lahti Lukáš Hlava (21.) a Jakub Janda (28.). Jan Matura nepostoupil z prvního kola.

Ito, jenž prožívá nejlepší sezonu v kariéře, porazil o 7,2 bodu Němce Richarda Freitaga. Ten po prvním kole díky rekordu můstku 140,5 m vedl, nicméně průběžně druhý Japonec jeho výkon druhým skokem ještě o půl metru vylepšil, na což Freitag nedokázal zareagovat.

Třetí místo obsadil čtyřnásobný olympijský vítěz Simon Ammann ze Švýcarska před domácím Andersem Bardalem, jenž zvýšil své vedení v SP. Druhý Gregor Schlierenzauer z Rakouska, dnes dvanáctý, ztrácí už 112 bodů.

Skokané zůstávají v Norsku, pouze se přesunou na víkend na Holmenkollen, do dějiště loňského mistrovství světa.