Skifařka Knapková jasně postoupila do finále regaty

11:20aktualizováno  14:27
ETON (Británie) - Skifařka Miroslava Knapková suverénně ovládla svou semifinálovou jízdu a bez problémů postoupila do sobotního finále olympijské regaty v Eton Dorney. Úřadující mistryně světa tak bude na svých třetích olympijských hrách bojovat o první medaili, jejím dosavadním maximem je čtvrté místo z Atén 2004.

Skifařka Miroslava Knapková vyhrála své semifinále na olympijské regatě v Eton Dorney a suverénně postoupila do sobotního finále foto: ČTK

Jedenatřicetiletá Knapková si v Londýně připsala třetí prvenství, tentokrát však musela porazit i další dvě kandidátky na umístění na stupních vítězů, zkušenou Jekatěrinu Karstenovou z Běloruska a objev této sezony Australanku Kim Crowovou.

"Super. Jsem strašně ráda, že jsem tak hladce vyhrála. Možná to bude vypadat, že jsem blázen, ale já jsem fakt strašně spokojená," prohlásila po semifinále česká medailová naděje. Pátá žena z her v Pekingu prožila před jízdou větší nervozitu než obvykle. "Byla jsem trochu vyklepaná a měla jsem z toho strach," přiznala.

O zdravotním problému, bolavých žebrech, která ji trochu v pohybu limitují, ale moc hovořit nechtěla. "Úplně to vyřešené není, ale člověk to musí brát tak, že to nikdy nebude ideální," řekla jen.

Čtyřku bez kormidelníka lehkých vah skončila jedenáctá

V úvodu semifinále byla nejrychlejší Němka Marie Louise Drägerová, ale nastolené tempo nevydržela. Do čela se poté posunula Crowová, která v Londýně startuje i na dvojskifu. Ještě před polovinou tratě se ale do čela dostala Knapková a druhou Crowovou nakonec porazila o téměř dvě sekundy.

Olympiáda již skončila pro čtyřku bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jan Vetešník, která obsadila v B-finále páté místo. V celkovém pořadí disciplíny jsou svěřenci trenéra Rudolfa Kopřivy jedenáctí.

Česká čtveřice podle očekávání nepostoupila v Londýně do bojů o medaile, v malém finále ale držela se soupeři krok. Na pátém místě byla posádka vedená veslovodem Vraštilem po většinu trati, v závěru se snažila atakovat čtvrtou Čínu, ale ve výsledkové listině už se neposunula.

Výsledky olympijské regaty ve veslování

Muži
Dvojskif:
1. Cohen, Sullivan (N. Zél.) 6:31,67, 2. Sartori, Battisti (It.) 6:32,80, 3. Špik, Čop (Slovin.) 6:34,35, 4. Suárez, Rosso (Arg.) 6:36,36, 5. Lucas, Townsend (Brit.) 6:40,54, 6. Maščinskas, Ritter (Lit.) 6:42,96.
Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah muži: 1. JAR (Thompson, Brittain, Smith, Ndlovu) 6:02,84, 2. Velká Británie (P. Chambers, Williams; R. Chambers, Bartley) 6:03,09, 3. Dánsko (Winther, Jörgensen, Barsöe, Ebbesen) 6:03,16, 4. Austrálie 6:04,05, 5. Švýcarsko 6:09,30, 6. Nizozemsko 6:11,39, ...finále B: 1. Francie (Baroukh, Solforosi, Moutton, Moreau) 6:08,37, ...5. ČESKOaštil, Kopáč, O. Vetešník, J. Vetešník) 6:11,49.