12:36
DÜSSELDORF/PRAHA - Do konce zápasu zbývala ještě část nastavení, když na trávník vnikli neukáznění fanoušci a začali řádit: rozhodčí a hostující fotbalisty zahnali do útrob stadionu, zapalovali dýmovnice a někteří si ze hřiště odkrajovali části hrací plochy. Důležité barážové utkání o účast v Bundeslize se přesto po krátké přestávce dohrálo.

Fanoučci přerušili zápas Düsseldorf - Hertha Berlín foto: Reuters

Pouhé dvě minuty dělily aktéry duelu mezi Düsseldorf a Herthou Berlín od jeho konce. Domácí měli díky remízovému stavu (první zápas vyhráli 2:1 - pozn. red.) v nastavení postup na dosah ruky. Jejich rozvášnění příznivci přesto nedokázali vyčkat na závěrečný hvizd a začali slavit. Bohužel pro Düsseldorf zcela nevhodně.

To fotbalisté moc dobře věděli a snažili se své fanoušky uklidnit a zahnat zpět na tribunu, jenže krotili je dlouho marně...

Sudí zhruba na dvacet minut zápas přerušil a pak jej na žádost policie nechal dohrát. Strážci pořádku se totiž obávali, že předčasné ukončení duelu vyvolá další nepokoje.

Berlínský klub, jehož barvy hájí i Roman Hubník, zvažuje, že se proti výsledku odvety odvolá. "Hráči se báli o život," zhodnotil pro server Bild.de pocity fotbalistů právník Herthy Christoph Schickhardt.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...