28. ledna 2016 11:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Skandál v Anglii. Fotbalisté Evertonu zuří, že jim rozhodčí vzali finále poháru

• 1Diskuse
Záložní Evertonu Ross Barkley opouštěl hřiště s pocitem křivdy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záložní Evertonu Ross Barkley opouštěl hřiště s pocitem křivdy. | foto: Reuters
MANCHESTER/PRAHA Fotbalisté Evertonu drželi na půdě Manchesteru City v odvetě semifinále Ligového poháru dlouho postupový výsledek. V 70. minutě však vzali zápas do rukou rozhodčí, kteří uznali Citizens za stavu 1:1 neregulérní gól. Domácí tým pak přidal ještě gól na 3:1, díky němuž po prohře 1:2 z úvodního zápasu postoupil do finále. Hráči Toffies se však cítí právem poškozeni.

Mohli si ve finále ve Wembley zahrát liverpoolské derby, hráčům Evertonu však zbyly jen oči pro pláč.

V 70. minutě středeční odvety na Etihad Stadium totiž přišel moment, který „karamelky“ poslal do kolen.

Rozhodčí pod vedením zkušeného Martina Atkinsona totiž nezaregistrovali, že při gólovém centru na Kevina de Bruyneho už se dostal míč do autu.

Kouč Evertonu Roberto Martínez okamžitě začal mohutně gestikulovat na sudí, že byl gól neregulérní. Spravedlnosti se ale nedočkal, a tak Manchester vyrovnal ztrátu z úvodního duelu.

„Je to pro nás obrovská rána. Asi si dokážete představit naše pocity po zápase, když zjistíte, že gól na 2:1 neměl platit,“ zuřil po zápase Martínez.

Ukřivděný Everton pak o šest minut později „dorazil“ gólem na 3:1 Sergio Agüero, který tak rozhodl, že 28. února ve Wembley se s Liverpoolem utkají Citizens.

„V obou zápasech proti Manchesteru jsme ukázali, že jsme schopní celou soutěž vyhrát. Proto nás tolik bolí, že jsme o postup přišli takovým zůsobem,“ uvedl už klidnějším hlasem kouč Evertonu.

Záložní Evertonu Ross Barkley opouštěl hřiště s pocitem křivdy.
Petr Čech likviduje jednu z několika gólových šancí Stoke

„Kluci teď v kabině sedí a jsou plní křivdy. Vysvětlujte jim pak, že rozhodčí dělají chyby a takový je fotbal, když přišli o možnost si zahrát finále proti Liverpoolu,“ dodal Martínez.

Kouč Citizens Manuel Pellegrini naopak Martínezovi vzkázal, že zrovna Everton na výroky sudích žehrat nemá.

„Rozhodčí udělali chybu, ale nemyslím si, že by si měl Everton stěžovat. V prvním zápase padl jejich gól z jasného ofsajdu a navíc sudí neodpískal jasný faul na Agüera,“ připomíná Pellegrini.