7. června 2016 10:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Skandál na Copě. Američané místo hymny
zahráli Chilanům rappera Pitbulla

• 1Diskuse
Arturo Vidal a další Chilané nevěřili během své hymny vlastním uším. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Arturo Vidal a další Chilané nevěřili během své hymny vlastním uším. | foto: ČTK/AP
SANTA CLARA/PRAHA Organizátoři turnaje Copa América předvedli další faux pas s hymnou. Den poté, co fotbalistům Uruguaye při nástupu omylem zahráli chilskou národní píseň, pustili Chilanům během jejich hymny před zápasem s Argentinou píseň populárního rappera Pitbulla.

Chilská hymna sice na stadionu v kalifornské Santa Claře začala hrát správně, ale po několika vteřinách ji přerušil Pitbullův hit Mr. Worldwide.

Veškerý zvuk byl následně vypnut a hráči s fanoušky museli závěr hymny dozpívat bez hudebního doprovodu.

Fotbalisté Argentiny navíc i bez zraněné hvězdy Lionela Messiho porazili na úvod turnaje Chile 2:1. Utkání v kalifornské Santa Claře bylo reprízou loňského finále, které Chile na domácí půdě vyhrálo v penaltovém rozstřelu.

Di Mária věnoval gól zesnulé babičce

První gól utkání vstřelil v 51. minutě argentinský záložník Ángel di María, jenž tak nejlepším možným způsobem uctil památku své babičky, která zemřela pouze několik hodin před zápasem.

„Když jsem se to ráno dozvěděl, věděl jsem, že dnes dám gól. A povedlo se to, bylo to pro ni,“ řekl hráč Paris Saint-Germain, jenž po vstřelení branky políbil a zvedl k nebi tričko s nápisem „Babi, moc mi chybíš.“

O tom, že by v tomto citovém rozpoložení nenastoupil, vicemistr světa z roku 2014 ani neuvažoval. „Babička by se zbláznila, kdybych nehrál,“ řekl Di María, jenž o osm minut později asistoval u druhého argentinského gólu Évera Banegy.

Za Chile, úřadující vítěze mistrovství Severní a Střední i Jižní Ameriky, pouze snížil ve třetí nastavené minutě José Pedro Fuenzalida.

Argentinci si poradili i bez Messiho

Messiho absence v utkání nebyla velkým překvapením. Hvězdný útočník Barcelony si zranil záda koncem května v přípravném utkání s Hondurasem, minulý čtvrtek svědčil ve Španělsku v případu krácení daní a ještě v neděli netrénoval naplno s týmem.

Souboj o míč. Nicolas Otamendi (vlevo) vs. Arturo Vidal.
Marcos Rojo slaví vítězný gól v utkání s Nigérií.

Argentinský trenér Gerardo Martino doufá v jeho nasazení v pátečním utkání proti Panamě.

Zápas v Chicagu bude duelem o první místo v tabulce skupiny D, neboť Panama ve svém zahajovacím zápasu porazila 2:1 Bolívii. Oba góly vítězů vstřelil Blas Pérez.