26. září 2013 18:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Skandál. Krádež. Komedie. Real vyhrál
díky nesprávně odpískané penaltě

Fotbalisté Elche protestují proti výroku sudího | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Elche protestují proti výroku sudího | foto: Reuters
MADRID Španělsko řeší moment, který rozhodl o hubené výhře 2:1 fotbalistů Realu Madrid nad nováčkem Elche. Slavný velkoklub totiž zvítězil díky penaltě z páté minuty nastavení, kterou sudí odpískal nepsrávně. A proto teď padají silná slova jako skandál, krádež či komedie.

"Každý, kdo to sledoval, musí vidět, jak Real vyhrál. Bylo to naprosto jasné," řekl Jose Albacar, kapitán Elche, pro televizi Canal Plus. "Máme pocit, že jsme byli okradeni." Real Madrid podal velmi nepřesvědčivý výkon a za vítězství opravdu vděčí sudímu Munizi Fernandezovi. V prvním poločase mezinárodní rozhodčí odpustil kapitánovi Sergio Ramosovi druhou žlutou kartu. První gól dal hostující Cristiano Ronaldo z přímého kopu, který rozhodčí nařídil poté, co Ronaldo zavadil o obránce a upadl.

Domácí v 91. minutě vyrovnali, ale to pravé drama teprve přišlo. Nastavovalo se už přes tři avizované minuty, když Real dostal výhodu rohového kopu. Při centru se domácí Carlos Sanchez dostal do klinče s Pepem z Realu. Oba spadli na zem. Sudí nařídil penaltu - video zde. "Držel mě," tvrdil Pepe. Televizním záznam ukazuje, že šlo o vzájemný souboj, v jehož závěru Pepe padá k zemi a s sebou stáhl i bránícího hráče. "V tuto noční hodinu se vždycky hodí sledovat komedii," napsal na svém twitterovém účtu barcelonský obránce Gerrard Piqué.

Mluv méně, vzkázal Ancelloti obránci Piquému z Barcelony

Carlo Ancelotti, trenér Realu, na jeho výpad po utkání v Elche ostře reagoval na tiskové konferenci. "Měl by se soustředit na své výkony na hřišti a méně mluvit." Piquého spoluhráč ze španělské reprezentace a obránce Realu Alvaro Arbeloa naopak reagoval s úsměvem. "Jsem spokojen se třemi body. A jsem rád, že tu máme zase nějaké divadlo, to je vždycky dobře." Byla to narážka na hráče Barcelony, kteří bývají často kritizováni, že simulují...

Barcelona (Piqué)

Výsledek 2:1 pro Real platí, po šesti kolech ztrácí na Barcelonu a Atlético Madrid dva body. Oba týmy totiž všechna utkání dosud vyhrály. O víkendu hraje Real právě s Atlétikem... "Musíme hrát líp než v Elche, nebyl jsem spokojený," poznamenal Ancelotti. Ke kontroverzním momentům poznamenal: "Je těžké se k tomu vyjadřovat, protože z lavičky to nevidíte dobře. Navíc nerad mluvím o rozhodčích."