Skácel ve Skotsku nasázel hattrick v oslabení

18:34
EDINBURGH - Fotbalista Rudolf Skácel dal ve skotské lize tři góly a přispěl k výhře Heart of Midlothian nad St. Mirren 5:2. Jeho tým si připsal jasné vítězství, i když hrál od 13. minuty v deseti. Hearts se posunuli v tabulce na třetí místo o bod před Motherwell, který podlehl Invernessu 0:1, mají však odehráno o dva zápasy více.

Ilustrační foto. foto: ČTK

Tým z Edinburghu šel do vedení už v první minutě zásluhou Mariuse Zaliukase, který však byl krátce nato po faulu vyloučen. Z nařízené penalty St. Mirren vyrovnal a v 19. minutě skóre otočil. Pak odstartoval své vydařené vystoupení Skácel, jenž o čtyři minuty později vyrovnal.

Na čele ligy jsou již tradičně kluby z Glasgowa

Ve druhém poločase se trefil v 64. a 68. minutě a s osmi ligovými brankami je nejlepším střelcem Hearts. Debakl St. Mirrenu, který před zápasem dělilo od domácího mužstva v tabulce šest bodů, završil v poslední minutě John Sutton.

Skotské lize dál vévodí oba velkokluby z Glasgowa. Celtic porazili 2:1 Dundee United a mají náskok dva body před Rangers, kteří stejným poměrem vyhráli na půdě St. Johnstonu.