Svindal si vítězstvím ve Val Gardeně pojistil vedení v poháru

14:31
VAL GARDENA (Itálie) - Norský favorit Aksel Lund Svindal vyhrál potřetí superobří slalom ve Val Gardeně a pojistil si vedení v hodnocení Světového poháru. Obhájce malého křišťálového glóbu vybojoval třetí prvenství v sezoně, celkově 24. v pohárovém seriálu a zároveň jubilejní sté v podání norských lyžařů. Druhý skončil Kanaďan českého původu Jan Hudec.

Norský lyžař Aksel Lund Svindal foto: Reuters

Hudce od Svindala dělilo 58 setin sekundy, třetí příčku vybojoval Francouz Adrien Theaux. "Chci zůstat až do konce ve hře o glóbus a soupeři jsou hrozně moc silní, takže já musím být taky," řekl třicetiletý Svindal, který právě v super-G bude za necelé dva měsíce v Soči obhajovat olympijské zlato.

Na sjezdovce Saslong se dnes Svindal vrátil na vítěznou vlnu v této disciplíně. Když 1. prosince v Lake Louise nenašel přemožitele, bylo to v superobřím slalomu už počtvrté za sebou. O týden později jeho sérii v Beaver Creeku nečekaně přerušil Švýcar Patrick Küng, ale dnes norský šampion vyhrál opět neohroženě.¨

Závod SP ve sjezdovém lyžování ve Val Gardeně (Itálie)

Muži - superobří slalom: 1. Svindal (Nor.) 1:35,82, 2. Hudec (Kan.) -0,58, 3. Theaux (Fr.) -0,91, 4. Jansrud (Nor.) -1,02, 5. Baumann (Rak.) -1,26, 6. Guay (Kan.) -1,37, 7. Streitberger (Rak.) -1,52, 8. Miller (USA) -1,55, 9. Innerhofer (It.) -1,56, 10. Puchner (Rak.) -1,59.

Průběžné pořadí super-G (po 3 ze 6 závodů): 1. Svindal 236, 2. Küng (Švýc.) 145, 3. Hudec 126, 4. Streitberger 112, 5. Mayer (Rak.) 106, 6. Jansrud 103.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 35 závodů): 1. Svindal 460, 2. Hirscher (Rak.) 335, 3. Ligety (USA) 269, 4. Küng 206, 5. Reichelt (Rak.) 202, 6. Pinturault (Fr.) 188, ...75. Krýzl 17, 96. Bank 7.