Sjezdař Küng se krátce před třicetinami dočkal první výhry v SP

21:30
BEAVER CREEK (USA) - Švýcarský lyžař Patrick Küng se v Beaver Creeku měsíc před svými třicetinami dočkal premiérové výhry ve Světovém poháru. Po dvou pódiových umístěních ve sjezdu z let 2010 a 2012 Küng stanul na nejvyšším stupni v superobřím slalomu.

Švýcarský lyžař Patrick Küng foto: Reuters

Devětadvacetiletý Švýcar si dojel pro překvapivé vítězství s náskokem 24 setin sekundy před Rakušanem Otmarem Striedeingerem, jenž se postaral o neméně překvapivý výsledek s číslem 45. Dnešní druhá příčka je jeho suverénně nejlepším umístěním v SP, dosud nejvýše byl sedmnáctý v super-G minulý víkend v Lake Louise. O třetí místo se podělili další Rakušan Hannes Reichelt s Italem Peterem Fillem, kteří za Küngem zaostali shodně 38 setin sekundy.

Po čtyřech superobřích slalomech skončila vítězná série lídra seriálu Aksela Lunda Svindala, jenž byl tentokrát sedmý. Mimo stupně vítězů ve své oblíbené disciplíně skončil Nor poprvé od finále SP v roce 2012, poté byl mezi nejlepšími třemi v super-G devětkrát v řadě včetně mistrovství světa. Na bodované třicáté místo z pátečního sjezdu nenavázal Ondřej Bank, jenž brzy po startu vypadl.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA)

Muži - superobří slalom: 1. Küng (Švýc.) 1:21,73, 2. Striedinger (Rak.) -0,24, 3. Reichelt (Rak.) a Fill (It.) oba -0,38, 5. Ligety (USA) -0,48, 6. Mermillod Blondin (Fr.) -0,54, 7. Svindal (Nor.) -0,61, 8. Heel (It.) -0,68, 9. Jansrud (Nor.) -0,91, 10. Mayer (Rak.) -0,93, ...Bank nedokončil.

Průběžné pořadí super-G (po 2 ze 6 závodů): 1. Küng 145, 2. Svindal 136, 3. Mayer 106, 4. Reichelt 100, 5. Striedinger 94, 6. Fill 92.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 35 závodů): 1. Svindal 336, 2. Küng 206, 3. Reichelt 202, 4. Hirscher (Rak.) 175, 5. Fill 174, 6. Ligety 169, ...89. Bank 1.