Sjezd v Beaver Creeku vyhrál Nor Svindal a navýšil celkové vedení

20:57aktualizováno  22:28
BEAVER CREEK (USA) - Sjezd Světového poháru v americkém Beaver Creeku vyhrál norský lyžař Aksel Lund Svindal a zvýšil náskok v čele průběžného pořadí seriálu. Druhý skončil se ztrátou sedmnácti setin Rakušan Hannes Reichelt, třetí místo obsadil italský závodník Peter Fill, který zaostal o další tři setiny.

Norský lyžař Aksel Lund Svindal foto: ČTK

Potřetí v kariéře bodoval ve sjezdu český reprezentant Ondřej Bank, který se s vysokým startovním číslem 64 vtěsnal na poslední ohodnocenou třicátou pozici se ztrátou 2,24 sekundy na vítěze. Naposledy byl Bank ve třicítce dvakrát v březnu roku 2011 v norském Kvitfjellu, kde skončil sedmnáctý a čtyřiadvacátý. Třicetiletý dvojnásobný celkový vítěz SP z let 2007 a 2009 Svindal, který obhajuje zisk malého Křišťálového glóbu za sjezd a super-G, zaznamenal v chladných podmínkách kolem minus 20 stupňů Celsia třiadvacáté vítězství v kariéře. Navázal jím na nedělní triumf ze superobřího slalomu v Lake Louise.

Svindal tak potvrdil, že navzdory tomu, že před sedmi lety v Beaver Creeku utrpěl vážné zranění, jež málem ukončilo jeho kariéru, je coloradské středisko jeho oblíbeným místem. "Možná to zní divně, ale rád se sem vracím a závodím tu. I když jsem tu měl nehodu, mám na toto místo téměř stoprocentně dobré vzpomínky. Dopadlo to tak, že jsem nyní úplně zdravý, a je to díky zdejším skvělým lidem," uvedl Nor. Sjezd vyhrál Svindal naposledy loni v listopadu v Lake Louise, v Beaver Creeku byl před rokem druhý. Druhý je ve Světovém poháru Rakušan Marcel Hirscher, specialista slalomář, na třetí místo se posunul Reichelt.

Sjezd Světového poháru mužů v Beaver Creeku

1. Svindal (Nor.) 1:44,50, 2. Reichelt (Rak.) -0,17, 3. Fill (It.) -0,20, 4. Osborne-Paradis (Kan.) -0,24, 5. Küng (Švýc.) -0,52, 6. Feuz (Švýc.) -0,66, 7. Hudec (Kan.) -0,67, 8. Heel (It.) -0,85, 9. Paris (It.) -0,87, 10. Franz (Rak.) -0,88, ...30. Bank -2,24.

Pořadí sjezdu SP (po 2 ze 7 závodů): 1. Svindal 150 b., 2. Paris (It.) 129, 3. Reichelt a Kröll (Rak.) oba 86, 5. Fill 82, 6. Theaux (Fr.) 72, ...36. Bank 1.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 35 závodů): 1. Svindal 300, 2. Hirscher (Rak.) 160, 3. Reichelt 142, 4. Paris 135, 5. Ligety (USA) 124, 6. Fill 114, ...86. Bank 1.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...