Siniaková záři v Bastadu. Zahraje si finále, kde vyzve Wozniackou

18:06
BASTAD - Tenistka Kateřina Siniaková postoupila stejně jako loni do finále v Bastadu. Jednadvacetiletá Češka zdolala v sobotním semifinále, jež bylo třikrát přerušeno kvůli dešti, turnajovou trojku Caroline Garciaovou z Francie 6:2, 7:5.

Kateřina Siniaková foto: ČTK/AP

Šestapadesátá hráčka světového žebříčku Siniaková si zahraje čtvrté finále v kariéře. Dosud má ve sbírce jeden titul z letošního ledna z Šen-čenu, předchozí dva souboje o turnajové prvenství včetně loňského Bastadu prohrála.

Plíšková strčila prst do větráku na kurtu a kvůli zranění pak skrečovala zápas

Nedělní soupeřkou sedmé nasazené Siniakové bude ve Švédsku turnajová jednička Caroline Wozniacká z Dánska, jež postoupila do pátého letošního finále po vítězství 7:5, 4:6, 6:2 nad Belgičankou Elise Mertensovou. S aktuálně šestou tenistkou světového žebříčku Siniaková v dosavadních dvou vzájemných duelech ještě neuhrála set.

Siniaková ukončila zápas při prvním mečbolu po hodině a 45 minutách čisté hry, ale celkově utkání trvalo zhruba čtyři hodiny. Třikrát bylo přerušeno kvůli dešti, přičemž poslední nejdelší pauza přišla za stavu 6:5 ve druhém setu, kdy měla česká tenistka podávat na vítězství v zápase.

Po zhruba dvouhodinové přestávce Siniaková dohrávku zvládla za několik minut a po příliš dlouhém úderu Garciaové, jež v pátek vyřadila Barboru Krejčíkovou, mohla slavit.

Krejčíková si po porážce ve čtvrtfinále singlu zahraje finále čtyřhry, do něhož dnes postoupila společně s argentinskou partnerkou Maríou Irigoyenovou. Jednadvacetiletá Češka bude bojovat o druhý deblový titul v kariéře.