Silvestrovský běh patřil Keňanům, mužský závod vyhrál Komon

13:56
MADRID - Největší silvestrovský běh na světě v Madridu vyhrál Keňan Leonard Komon. Trojnásobný mistr světa v krosu v soutěži družstev a světový rekordman v silničních závodech na 10 a 15 km zvítězil na desetikilometrové trati v čase 28:02 o více než minutu před Španělem Ayadem Lamdassemem.
Ilustrační foto maratonu

Ilustrační foto maratonu foto: ČTK

Také mezi ženami byla nejrychlejší zástupkyně vytrvalecké velmoci Keni Linet Masaiová. Mistryně světa v běhu na 10.000 z roku 2009 z Berlína porazila výkonem 31:34 o 24 sekund Maročanku Maliku Asásovou. Třetí doběhla vítězka maratonů v Bostonu a Chicagu Rita Jeptoová z Keni.

Závodu, který startuje u stadionu fotbalistů Realu San Bernabeu, se zúčastnilo zhruba 39 tisíc běžců.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...