Trenér Liberce Jaroslav Šilhavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy foto: ČTK

Trenér Liberce Jaroslav Šilhavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
24. července 2012   19:02 | Lidovky.cz
Link
Link
KARAGANDA - Trenér libereckých fotbalistů Jaroslav Šilhavý připustil, že si pořádně oddychl poté, co jeho svěřenci až v prodloužení odvety druhého předkola Ligy mistrů vyřadili v Kazachstánu domácí Karagandu a dál mohou snít o postupu do základní skupiny. Po remíze 1:1, kterou zařídil v poslední minutě prodloužení rozhodujícím gólem Jan Blažek, ocenil také skvělý výkon brankáře Davida Bičíka.

"Nervů to byla spousta. Dali jsme gól v poslední minutě prodloužení, ta radost byla obrovská. Už jsme měli připravený seznam hráčů, kteří půjdou na penalty, naštěstí nám to tam v poslední minutě spadlo," řekl liberecký trenér, jehož hráči po domácí výhře 1:0 před týdnem dnes stejným poměrem v Kazachstánu prohráli.

Když Blažek ve 120. minutě doklepával míč poblíž brankové čáry do sítě, Šilhavý se trochu obával, aby pomezní sudí neodmával ofsajd. "Naštěstí praporek zůstal dole," pochvaloval si Šilhavý.

Reportáž ze zápasu...

Vyzdvihl skvělý výkon brankáře Bičíka, který chytil nejméně čtyři gólové šance. "Musím přiznat, že David nás hodně podržel. Všechny zákroky byly skvělé, ty šance byly stoprocentní. David pokračuje v té formě, v jaké na jaře skončil v lize proti Plzni," připomněl kouč Bičíkovu zásluhu na zisku mistrovského titulu.

Připustil, že Liberec musel na postup nad nepříliš známým soupeřem vynaložit hodně úsilí. "Z naší strany nebyl ten zápas úplně povedený, ale stál proti nám velice těžký soupeř. Závěr prodloužení jsme odehráli dobře, měl jsme je na půlce a vyústilo to ve šťastný gól," dodal Šilhavý.